Trudna sytuacja migrantów na pograniczu Białorusi i Polski

Pierwsza zmiana:

W tym wydaniu Reporterów dowiadujemy się o subtelnej sytuacji imigrantów próbujących przekroczyć granicę białorusko-polską i przedostać się do Europy. Jeździmy do Francji, aby zrozumieć wpływ inflacji na ceny surowców i na sudańską wyspę Tuticorin, aby dowiedzieć się, co myślą ludzie rewolucji wojskowej w tym kraju. Ponadto zobaczymy powrót aktywów z Francji do Beninu oraz paralotnię dla niepełnosprawnych w RPA.

Sytuacja na granicy między Białorusią a Polska Grozi prawdziwym kryzysem humanitarnym. Tysiące migrantów, głównie z Afryki, Bliskiego Wschodu czy Afganistanu, przybyło z zamiarem przedostania się na terytorium UE. To skłoniło Radę Europejską do zatwierdzenia nowych sankcji przeciwko rządowi w Mińsku, oskarżając go o spiskowanie, jak to określa, „ataku hybrydowego”. Na ziemi imigranci potrafią przetrwać zimno i paść ofiarą nadużywania władzy przez władze obu krajów. Kuba Komiński, Gulliver Croke, Alex Le Borden i Maunia Casem poszli dalej, aby dowiedzieć się więcej o trudnej sytuacji na granicy.

Na FrancjaRośnie inflacja, podobnie jak ceny surowców. Towary takie jak pszenica, mleko i oleje spożywcze osiągnęły szczytowe ceny dekadę temu. Chociaż dla niektórych rolników jest to dobra wiadomość, konsumenci odczuwają presję w kieszeniach. Raport mają Catherine Viett, Johann van-Howe i Denise Sebastien.

Sudan Zamach wojskowy kierowany przez generała Abdel Fattaha al-Burhana nie znalazł jeszcze jasnej drogi. Demonstracje żądające powrotu cywilów do władzy są coraz częstsze, ale od czasu przejęcia władzy przez wojsko zgłoszono już ponad 20 zgonów. Nasi specjalni wysłannicy do Sudanu odwiedzili wyspę Tuticorin w środkowym Chartumie, stolicy kraju. Otoczony wodami Nilu, ten niewielki obszar o powierzchni 8 kilometrów kwadratowych oferuje większość owoców i warzyw spożywanych w stolicy. Kareem Yahweh, Abdullah Malqawi i Tahar Hani wysłuchali opinii ludu Tutti na temat wojskowego zamachu stanu.

Benin W 1892 r. odzyskano 26 dzieł sztuki zrabowanych przez siły francuskie w okresie kolonialnym. Jest to część inicjatywy prezydenta Emmanuela Macrona, która ma na celu przywrócenie Afryce dziedzictwa poprzez przepisy, które podpisał w zeszłym roku. Powodem obchodów Beninu jest jednak to, że jest to tylko niewielka część z ponad 5000 dzieł, które ten afrykański kraj chce odzyskać. Obecnie szacuje się, że 90% afrykańskiego dziedzictwa kulturowego znajduje się w Europie.

Jedna z najpopularniejszych gier Afryka Południowa Obecnie jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. Nowe krzesło wyprodukowane we Francji pozwala teraz wszystkim cieszyć się adrenaliną paralotniarstwa. Aby to udowodnić, do przygody dołączył również Darin Tomlinson, założyciel dobrowolnej organizacji charytatywnej, która już złapała Kilimandżaro na wózku inwalidzkim. Carolyn Dume, Stephen Carstens i Naton Theron rozmawiali z nim o paralotniarstwie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *