Trzech podejrzanych aresztowano za okradanie 26 rodzin azjatycko-amerykańskich w Kolorado i Wyoming

Trzech podejrzanych aresztowano za okradanie 26 rodzin azjatycko-amerykańskich w Kolorado i Wyoming

Trzech z czterech podejrzanych oskarżonych o ataki na dziesiątki azjatyckich właścicieli firm i ich rodzin w Kolorado i Wyoming w 2019 roku zostało aresztowanych i postawiono im zarzuty w tym tygodniu.

Dochodzenie, znane jako „Operation Daylight”, rozpoczęło się w Fort Collins w Kolorado po pięciu zgłoszonych włamaniach między styczniem a kwietniem 2019 r.

Schemat: Podejrzani, o których sądzono, że mają powiązania z Ameryką Południową, prowadzili działalność przestępczą.

 • W każdym z pierwszych pięciu przypadków podejrzani przybyli w biały dzień, zapukali do drzwi wejściowych i czekali kilka minut przed szturmem.

 • Wewnątrz podejrzani zabrali gotówkę, biżuterię i sejfy.

 • Śledczy dowiedzieli się, że ten sam schemat ma miejsce w całym kraju.

 • Podejrzani ukradli 26 azjatycko-amerykańskich domów w Kolorado i Wyoming między styczniem a lipcem 2019 r.

 • Władze stwierdziły, że całkowite straty wyniosły od 1,3 miliona do 1,4 miliona dolarów.

podejrzani: We współpracy z FBI Departament Policji Fort Collins (FCPD) był w stanie zebrać dowody, które doprowadziły do ​​identyfikacji podejrzanych, z których wszyscy pochodzą z Miami na Florydzie.

 • Czterej oskarżeni to: (1) Santiago Hoyos Gaviria, 24; (2) John Eder Flores Molina, 28; (3) Yeni Zoraya Rodas Flores, 30 lat. Oraz (4) Carlos Giovanni Flores Molina, 34 lata.

 • Hoyos Gaviria, Rodas-Florez i Carlos Florez-Molina zostali aresztowani w chwili pisania tego tekstu.

 • Zostali przewiezieni do Kolorado i osadzeni w więzieniu hrabstwa Larimer.

 • Wszyscy trzej podejrzani zostali oskarżeni o wymuszenie, spisek, wielokrotne włamania i kradzież / wyrządzenie szkody, zgodnie z CBS Denver.

 • John Flores Molina nadal przebywa na wolności i uważa się, że ukrywa się w Kolumbii.

Ataki ukierunkowane: Władze zapewniły, że ataki były obliczone i wymierzone w Amerykanów pochodzenia azjatyckiego.

 • „To nie byli przypadkowi włamywacze, ale rozbijaliśmy je razem. Detektyw David Lindsay powiedział:„ Te wysiłki zostały obliczone i zorganizowane, aby zająć się określoną populacją i określonymi rzeczami w tym domu. KDVR.

 • Ofiary posiadały firmy, takie jak restauracje i salony, i nie było ich tam, kiedy miały miejsce napady.

 • „Każda rodzina ofiary, z którą rozmawiałam, miała poczucie wykorzystywania, naruszenia ich prywatności i włamania do ich domu w biały dzień” – powiedziała Lindsay.

 • w komunikatProkurator generalny Phil Weiser powiedział, że Kolorado nie będzie tolerować zbrodni przeciwko Amerykanom pochodzenia azjatyckiego.

 • „Dzisiejsze oświadczenie podkreśla wzrost przestępstw przeciwko Amerykanom pochodzenia azjatyckiego. My w Kolorado nie będziemy tego tolerować. Ci, którzy popełniają przestępstwa przeciwko osobie lub społeczności ze względu na ich pochodzenie rasowe lub kulturowe, powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności”.

Oprócz hrabstwa Larimer podobne napady miały miejsce w hrabstwach Arapahoe, Douglas, Jefferson, Greeley i Castle Rock. Nadal badane jest, czy sprawy są powiązane.

„Podejrzani w tej międzynarodowej sprawie byli bezczelnymi ofiarami w naszym społeczeństwie i poza nim, i ostatecznie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności”. Powiedział Tim Duran, zastępca szefa dochodzeń kryminalnych FCPS. „Każde przestępstwo jest złe, ale popełnienie przestępstwa przeciwko określonej rasie lub grupie etnicznej jest szczególnie naganne. Jestem bardzo dumny z naszych śledczych, którzy spędzili ponad dwa lata wspólnie rozwiązując tę ​​zagadkę. Jestem również wdzięczny za pracę zespołową z lokalnymi, partnerów stanowych i federalnych do pomocy 26 rodzinom w prowadzeniu śledztwa. Sprawiedliwość ”.

Polecane zdjęcia za pośrednictwem biura szeryfa hrabstwa Larimer

Podoba Ci się ta zawartość? Przeczytaj więcej z NextShark!

Wysłano to w powietrze: 82-letnia Japonka walczy z niedźwiedziem na swoim podwórku i wygrywa

Przywódca wioski na Filipinach przypadkowo spotyka się ze skarbnikiem na Zoom Call

Chiński chłopiec skacze 1000 razy dziennie przez rok, aby być najdłuższą i najkrótszą klasą

Raper Britannia Karma umiera z powodu COVID-19 w wieku 29 lat

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *