Trzydzieści lat, dobry wiek

Uniwersalna kurtka, niezawodny bramkarz i najlepszy moment w karierze. W ostatnich latach Rodrigo Corrales stał się kluczową postacią w nieustannie rywalizującej hiszpańskiej drużynie piłki ręcznej, która na Igrzyskach w Tokio będzie starać się o kolejny medal po zdobyciu dwóch europejskich tytułów i brązu świata. „Nie jesteśmy najlepsi indywidualnie, ale pokazaliśmy, że jako zespół możemy rywalizować z każdym” – powiedział bramkarz ze spokojem i entuzjazmem weterana.
Ponieważ w wieku 30 lat Morracense ma świetną międzynarodową karierę po przejściu przez Barcelonę – klub, do którego trafił, gdy był młodzieńcem z Cangas -, Huesca, polski blok Wesla, a od 2017 roku łącząc Paris Saint-Germain i Veszprém, dwa czystej krwi liners do piłki ręcznej. „Nie wiem, jak to będzie, kiedy będę w grach, nigdy w nich nie uczestniczyłem i mam na to ochotę. Jestem pewien, że to takie fajne” – mówi Morracense. Przyznaje, że będzie to „rzadkie z powodu epidemii”, a dodatkowo będzie musiał spokojnie powiedzieć znajomym O Morrazo, ponieważ „niektórzy chcieli wyjechać, ale nie mogło to być spowodowane koronawirusem. mam nadzieję, że tam jestem ”.
Ponieważ jest to sport zespołowy, istnienie Rodrigo Corralesa nie jest pewne, aż do ostatniego wezwania hiszpańskiej drużyny. Ale w bramce zmiany są prawie niemożliwe, ponieważ duet, który tworzą Corrales i Rodrigo Pérez de Vargas, był w ostatnich latach normą i gwarantował występy w drużynie. Tylko kontuzja może oddzielić kangi od gier. „Przy załadowanym kalendarzu w tym sezonie jest to ryzyko, a niektórzy jego koledzy z drużyny odnieśli już kontuzje. To jest kij, ponieważ udział w meczach to wyjątkowa okazja, a mamy bardzo dobre pokolenie. W końcu rozmawiałem z Aitor Areno i Danny Dujeshibaev, naprawdę ciężko jest znieść kontuzję i gole, które osiągnęli w tym roku. Musimy uważać, ponieważ kalendarz jest nasycony ”- mówi Rodrigo Corrales.
Co więcej, przyznaje, że jako wybitny sportowiec nie może brać swojej obecności w hiszpańskiej drużynie za coś oczywistego. – Musisz szanować, a później robić wszystko dobrze w klubie. Kiedy zaczniemy trenować, zobaczymy decyzje, które podejmie Jordi Ribera. Nie chcę przewidywać wydarzeń, musimy iść krok po kroku. krok. A jeśli się ze mną skontaktują, dobrze trenuj, aby kontynuować w grupie „Via Morracense.
Wymaga tego ostrożność i profesjonalizm. Wiesz już jednak, jaką drogą wybrać się na medale i nie będzie to łatwe. „Jest nas siedem lub osiem drużyn, które przygotują się do zdobycia mistrzostw, aw naszej grupie są tak naprawdę cztery: Niemcy, Francja, Norwegia i my. W ostatnich mistrzostwach świata rywalizowaliśmy bardzo dobrze, wygraliśmy prawie każdy mecz i byliśmy bardzo blisko. Byliśmy w stanie walczyć o zwycięstwo wszystkich zawodników nawet w ostatniej chwili – opisuje kangur. Dowodem na to było zdobycie przez ostatnich Europejczyków Pucharu Świata i brązu po przegranej w półfinale dwoma golami (33-35). W hiszpańskiej drużynie Jordi Ribera jest jakość, ale „format meczów jest inny. Na pierwszym etapie jest nas sześciu, a potem wszystko gra w ćwierćfinale. Poza tym ta pierwsza runda jest naprawdę skomplikowana, ponieważ my też tam jesteśmy. Brazylia w grupie, z którą zremisowaliśmy na mundialu. „I Argentyna, którą ledwie pokonaliśmy w ostatnim meczu”, szczegółowo analizuje Morracense. Jednak na horyzoncie pojawia się rozdroże, fatalne ćwierćfinały, bo „pierwszy krok to być między nimi, a tam, czy dobrze, czy źle radzisz sobie w fazie grupowej, zagrasz na rozdrożu. przybyliśmy, musimy być dobrzy i rywalizować. ”W czerwcu w Focus, zobaczymy to bardziej szczegółowo. Ale to inny turniej” – podsumowuje.
Jeśli igrzyska olimpijskie są magnesem dla każdego sportowca, Corrales ma tę wartość dodaną, że widzi opcje, a nawet wygrywa. Dlatego „przesunięcie 2020 roku stało się trudne, ponieważ byliśmy tylko mistrzami Europy, a na poziomie krajowym ma to na nas wpływ, ponieważ był to właściwy czas, aby dobrze konkurować” – mówi. Dodaje, że reprezentacja Hiszpanii „jest klasyfikowana od stycznia 2020 roku, a oczekiwanie jest długie”. To jest wada, ale pozytywną częścią jest to, że w reprezentacji „Myślę, że utrzymujemy poziom”.
Covid reprezentuje życie Corrales, wpływając na dzień po dniu i gry. „Sezon jest bardzo pracowity, z przerwami, a później z podziałami po wielu meczach. To jest stresujące i wszystko nam się przydarzyło, na przykład przygotowywanie się do meczu w Nantes i rezygnacja z gry, ponieważ wyniki sędziów były pozytywne” – wyjaśnia. Oczywiście w jego przypadku codzienne tempo bycia w sporcie zespołowym oznacza, że ​​„nie ma takiej presji, aby cały czas myśleć o meczach. Na bieżąco mamy mecze ligowe i mistrzowskie, więc mamy inne bezpośrednie cele. Twarz. to.”
Z dala od gier i piłki ręcznej, Corrales mieszkał na Węgrzech iw Europie Środkowej „od końca listopada obowiązuje godzina policyjna do 20:00. Restauracje są zamknięte od listopada, a ostatnio osiągnęliśmy liczbę 2 5 milionów zaszczepionych. Mam nadzieję, że wszystko będzie coś otwierać, krok po kroku, ale są bardzo surowe przepisy, a kraj zamknął granice, a teraz są bardzo skoncentrowani na szczepieniach.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *