Tsimanoskaya zebrał na aukcji 17 770 euro za jeden ze swoich medali

Białoruski sportowiec zesłany do Polski W środę Kristina Tsimanskaya sprzedała medal, który zdobyła w Mińsku w 2019 roku za 21 000 dolarów (około 17 770 euro). I postanowił wystawić na aukcję, aby pomóc innym prześladowanym sportowcom w swoim kraju.

Kupujący, który przedstawił się jako Evgeny, licytuj inne oferty w serwisie aukcyjnym online Tsimanoskaya zaprezentowała srebrny medal, który zdobyła na Igrzyskach Europejskich 2019 w sztafecie 4x100m.

W komentarzach opracowanych przez niezależne białoruskie media belsat.eu, Nabywca medalu stwierdził, że od 30 lat jest Ukraińcem mieszkającym w Stanach Zjednoczonych.

Podkreślił, że nie interesuje się polityką i nie jest kolekcjonerem ani sportowcem, ale dał jasno do zrozumienia, że ​​chce pomóc”W akcie solidarności z ludźmi takimi jak on i jego rodzina, którzy pewnego dnia znaleźli się w obcym kraju, gdzie byli ludzie, którzy im pomagali, nie oczekując niczego w zamian.”.

Kristina Tsimanskaya

JIJI / EFE . Naciśnij

Fundacja Białoruska Solidarność Sportowa, która pomagała Tsimanoskiej, poinformowała w oświadczeniu, że uzgodniła z nabywcą przekazanie trofeum „Muzeum Wolnej Białorusi”, które będzie eksponować medal na wystawie objazdowej w Polsce.

4 sierpnia Tsimanouskaya przybył do Polski po opuszczeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 z obawy przed represjami w swoim kraju. Za krytykowanie sportowej kadry przełożonych.

24-letnia lekkoatletka, która poprzez swoją działalność stała się symbolem opozycji demokratycznej walczącej z władzami Mińska za granicą, rozpoczęła już procedurę uzyskania obywatelstwa polskiego, aby kontynuować karierę sportową w Polsce.

Orlen, najważniejszy polski klub sportowy w Polsce, zdecydował się na podpisanie Tsimanouskaya i sprinterka startowała już kilkakrotnie pod tym sponsoringiem.

W niedawnych wywiadach białoruska zawodniczka twierdziła, że ​​jest „przez cały czas” pilnowana przez sześciu polskich ochroniarzy.


Przeczytaj także

EFE

Poziomy


Przeczytaj także

każdy

Kristina Tsimanoskaya pokłóciła się ze swoimi trenerami, co doprowadziło do incydentu dyplomatycznego i próby deportacji


Przeczytaj także

EFE

Kristina Tsimanoskaya pokłóciła się ze swoimi trenerami, co doprowadziło do incydentu dyplomatycznego i próby deportacji

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *