Turysta ukąszony przez nietoperza obawia się, że może zarazić się śmiertelnym wirusem

Turysta ukąszony przez nietoperza obawia się, że może zarazić się śmiertelnym wirusem

zdrowie

Australijka obawia się, że zaraziła się śmiertelnym wirusem po ukąszeniu nietoperza w głowę podczas wakacji.

„Nie chciałam wierzyć, że ugryzł mnie nietoperz” – Sandy Galloway powiedziała Cairns Post o ataku, do którego doszło, gdy ona i jej mąż Gordon spacerowali po Cairns w stanie Queensland.

Para wracała do hotelu około godziny 23:00 po kawie z przyjaciółmi, gdy Galloway nagle poczuła, że ​​coś w jej pobliżu trzepocze.

„Poczułem, że coś przelatuje nad moją głową” – powiedział przerażony Australijczyk. Narracja spotkania, która przywodzi na myśl Draculę..

Ponieważ była częściowo niewidoma, Galloway podniosła rękę, aby zapobiec wylądowaniu na niej nieznanego stworzenia.

I tu stało się coś nie do pomyślenia: „Następnie poczułam to ukłucie, jak dwa ukłucia w czoło” – wspomina babcia, która początkowo nie chciała zaakceptować tego, że ugryzł ją nietoperz, mimo że partner jej to powiedział. stało się. .

„Ponieważ jestem częściowo niewidomy, nie widziałem, co to było, więc podniosłem rękę, bo czułem, że zaraz na mnie wyląduje” – wspomina Galloway.
Facebook

Specjalnie ugryzł mnie latający lis, Największy gatunek nietoperza, jego rozpiętość skrzydeł sięga 5 stóp -Większy niż jastrząb czerwonogoniasty.

Jednak Galloway stwierdziła, że ​​wmówiła sobie, że to „prawdopodobnie pająk”, choć w głębi duszy wiedziała, że ​​to nieprawda.

Nie chciała stawić czoła faktowi, że zaatakował ją latający gryzoń.

Ponieważ Galloway nie wykazywał żadnych objawów poza zmęczeniem i utratą apetytu, najstarsza zapomniała o swojej męce, dopóki nie wróciła do domu i nie porozmawiała z córką.

„Nie chciałam wyjść na głupią, idąc do lekarza w związku z ugryzieniem, bo myślałam, że coś takiego nie zdarza się w prawdziwym życiu” – wyjaśniła babcia. „Potem powiedziałem córce, a ona powiedziała mi, że mogę mieć wściekliznę i mogę na nią umrzeć”.

Galloway został ukąszony przez latającego lisa, największego gatunku nietoperza.
Craiga – Stock.adobe.com

Chociaż australijskie nietoperze nie są nosicielami wścieklizny, mogą przenosić lyssawirusa, który atakuje układ nerwowy i powoduje w Australii 100% śmiertelność.

Od czasu zidentyfikowania wirusa w 1996 r. odnotowano tylko trzy przypadki zakażenia u ludzi i wszyscy zmarli „w wyniku zakażenia ABLV po ukąszeniu lub zadrapaniu przez nietoperze”. Poinformowano o stanie NSW Health.

Wszystkie trzy przypadki miały miejsce w Queensland, a jeden z nich dotyczył ośmioletniego chłopca.

Zaniepokojona Galloway umówiła się na wizytę u lekarza, po czym ostatecznie skierowano ją do specjalisty ds. chorób zakaźnych, który musiał przywieźć szczepionki z Canberry.

„Następnie poczułem ukłucie, jak dwa ukłucia w czoło” – powiedział Galloway, wspominając atak.
robdthepastrychef – Stock.adobe.com

Według doniesień Galloway otrzymał w środę pięć zastrzyków i będzie potrzebował trzech kolejnych dawek w ciągu najbliższych trzech tygodni.

„Jeśli przegapię zastrzyk, muszę rozpocząć cały proces od nowa” – powiedziała Galloway, która z powodu tej ciężkiej próby musiała przełożyć badanie przesiewowe w kierunku raka.

„Muszę przełożyć badanie MRI, ponieważ mam guza mózgu i co roku poddaję się badaniom, aby upewnić się, że guz jest w stanie uśpionym, ale nie mogę wykonać badania MRI podczas leczenia” – powiedziała.

Ukąszenie nietoperza Gallowaya.
Facebook

W świetle przerażającej historii Galloway przysięga, że ​​nigdy nie wróci do Cairns, chyba że latające lisy zostaną przeniesione, i wzywa lokalne władze, aby tak się stało.

„Najlepszą rzeczą dla Cairns byłoby usunięcie nietoperzy z miasta i przeniesienie ich w miejsce, które nie jest zatłoczone” – ogłosiła.

Rada Regionalna Cairns, która toczy ciągłą walkę z latającymi owocożercami, twierdzi, że obecnie rozważa odpowiedni sposób działania w związku z „rzadkim i niepokojącym incydentem”.

Obiecali: „Jeśli rada dowie się o dużym gnieździe latających lisów, które może powodować konflikty między ludźmi a latającymi lisami, wokół tego miejsca zostaną umieszczone znaki, aby zwiększyć świadomość społeczności”.

Down Under nie jest jedynym miejscem, gdzie te skrzydlate ssaki rozprzestrzeniają choroby. Badanie z 2019 roku wykazało, że nietoperze i inne dzikie zwierzęta są główną przyczyną wścieklizny w Stanach Zjednoczonych, przed psami.

Co gorsza, nietoperze są obwiniane za produkcję wirusa odpowiedzialnego za globalną pandemię Covid-19, chociaż teoria ta jest kwestionowana.


Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/10/05/tourist-bitten-by-bat-feared-to-have-fatal-virus/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *