Turystyka na Balearach | Wśród „Top 20” najczęściej odwiedzanych krajów na świecie w 2022 roku

Turystyka na Balearach |  Wśród „Top 20” najczęściej odwiedzanych krajów na świecie w 2022 roku

Główne międzynarodowe rynki wydawnicze wykazują oznaki wzrostu w następnym sezonie letnim

Do 2022 roku Baleary odzyskały praktycznie 100% swojej turystyki sprzed pandemii: 16,5 miliona odwiedzających. Przy prawie pół milionie międzynarodowych turystów zagubionych po drodze, krajowy ruch turystyczny ma kluczowe znaczenie dla zrównoważenia równowagi. Ze wszystkim, 13,2 mln pochodzi z zagranicy Umieścił wyspy w rankingach najczęściej odwiedzanych krajów na świecie.
W ten sposób Baleary wejdą do pierwszej 20 krajów o największej międzynarodowej turystyce w 2022 roku.

Konkretnie, według danych Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), Archipelag jest domem dla zaledwie 18 krajów: Francja, Stany Zjednoczone, Włochy, Turcja, Meksyk, Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Grecja, Portugalia, Polska, Holandia, Arabia Saudyjska, Chorwacja, Węgry i Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz z wyjątkiem Danii, Hiszpania.

Według statystyk do września, szczyt sezonu pozwolił wyspom utrzymać się na kilku pozycjach w czołówce tego zestawienia. W ostatnim kwartale roku aktywność była już bardzo powolna, co pozwoliło Balearom ostatecznie spaść na wyimaginowane 19. miejsce.

Rozwój wysp jako celu turystycznego wiele zawdzięcza przywróceniu własnych przepływów i niezwykłej panoramie, jaką światowa turystyka nadal cieszy się w ubiegłym roku, głównie z powodu ograniczeń związanych z pandemią między azjatyckimi destynacjami i – w mniejszym stopniu. Z Ukrainy na wojnę.
Tym samym piętnaście kolejnych krajów nadal kontynuowało swoją regularną działalność turystyczną z niższym odsetkiem. Szczególnie dla Chin, które są jednym z pięciu najlepszych kierunków na świecie i które przez większą część roku były praktycznie zamknięte (do marca ubiegłego roku uzyskanie wizy było prawie niemożliwe). Ponowne otwarcie azjatyckiego giganta jest kluczem do przywrócenia globalnych przepływówZe względu na swoją wagę jako miejsca docelowego, ale także jako rynku wydawniczego.

W podobnych okolicznościach z rankingu wypadły inne kraje kontynentu: Tajlandia, Japonia, Malezja, Wietnam, Indie, Korea Południowa, Indonezja czy Singapur. W podobnej sytuacji znalazła się Kanada, podczas gdy w Europie wojna wyeliminowała z równania dwa skonfliktowane państwa: Rosję i Ukrainę.

Nowy rekordowy sezon

Z danymi sprzed pandemii, które zostały już praktycznie przywrócone, Baleary stoją w obliczu nadchodzącego lata, w którym większość wskaźników wskazuje na wzrost. Źródłowe raporty o trendach rynkowych opublikowane w tym tygodniu przez Turespana mówią o „rekordowym sezonie” dla krajowej branży turystycznej. „Dane z 2019 roku zostaną spokojnie przekroczone”Dyrektor generalny organizacji powiedział: Miguela Sanza. To samo dotyczy wysp, których główne rynki wykazują dobre perspektywy pomimo inflacji i niepewności otoczenia międzynarodowego.

Jeśli chodzi o główny rynek archipelagu, Niemcy (4,3 mln turystów w 2022 r.) nadal wykazują dużą siłę popytu. Rezerwacje lotów na Baleary wzrosły o 17% w stosunku do ubiegłego rokuStąd wyspy są ulubionym hiszpańskim celem podróży Teutonów. Podróże zagraniczne przyspieszają w tym sezonie ze szkodą dla destynacji krajowych, a chaotyczna sytuacja wokół połączeń lotniczych (strajki, braki kadrowe…) rysuje się jak pojedyncza chmura na horyzoncie.

W przypadku Wielkiej Brytanii (3,4 miliona turystów) spodziewany jest wzrost liczby przyjazdów tego lata, pomimo silnej konkurencji ze strony takich miejsc jak Grecja i Egipt. Szczególnie Türkiye – Jak Steve Heapy, dyrektor generalny Jet2Holidays, już zauważył w Palmie – wizyty na wyspach tego lata można odjąć.

Giełdy w USA wzrosły o 31%

Wizyty Amerykanów na Balearach wzrosły w zeszłym roku o 2% do 167 930 turystów (2,8 miliona w Hiszpanii). Chociaż Stany Zjednoczone to rynek, którego statystyki są bardziej oddalone od głównych łowisk na Balearach, rzeczywistość jest taka W wolnej ekspansji A prognozy na 2023 rok zakładają wyraźny wzrost.

Więc, Rezerwacje lotów na Baleary na lato wzrosły o 31,1%.. Archipelag jest czwartą najpopularniejszą wspólnotą autonomiczną wśród amerykańskich turystów, w szczególności Katalonia i Wspólnota Madrytu, a Andaluzja jest trzecim najpopularniejszym celem podróży.

Te trzy ostatnie destynacje wykazują znaczny wzrost rezerwacji (nawet większy niż Baleary), co pokazuje skłonność Amerykanów do podróżowania. W rzeczywistości, w badaniu przemysłu tego kraju, 85% ankietowanych planowało podróżować tego lata.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *