Tusk opuszcza Brukselę i „wraca” do Polski na czele europejskiej opozycji

Były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk został ponownie wybrany w ten weekend na lidera Partii Liberalnej Platformy Obywatelskiej po tym, jak obiecał pokonać dyktatorski reżim nacjonalistyczny, który wyalienował Polskę z UE i podkopał podstawy prawa. I demokracja. Liberał.

Tusk zapowiedział też, że przestanie kierować Europejską Partią Ludową, którą sprawował po czterech latach jako przewodniczący Rady Europejskiej (2014-2019), by „oddać się w stu procentach” polityce wewnętrznej, by powrócić do Polski.

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk przemawia na konferencji prasowej w Warszawie.

Sławomir Komiński / Reuters

Wracając jako lider partii, którą założył 20 lat temu, Donald Zmierzch odniósł miażdżące zwycięstwo i jednogłośne zwycięstwo w głosowaniu wszystkich 201 delegatów na Konferencję Platformy Obywatelskiej. Wcześniej otrzymał wielokrotny aplauz wielkim przemówieniem, które całkowicie potępiło pięcioletnią polską nacjonalistyczną władzę prawa i sprawiedliwości. Obiecał też, że liberalna opozycja nie zakończy swoich dążeń do odsunięcia nacjonalistów od władzy i przywrócenia polarnego zaufania do demokracji, praworządności i Europy.

„W Polsce nie ma wyższego priorytetu politycznego. Nie ma nic ważniejszego niż wyraźne i mocne potępienie Polski.

Polityk mówi, że może opuścić kierownictwo Europejskiej Partii Ludowej i wrócić na Warszawę na rosyjską orbitę

Neoliberalny przywódca wspomniał później o dewastacji nacjonalistycznego reżimu: atakach na niezawisłość sądownictwa i mediów, prześladowaniach nieposłusznych sędziów, licznych aferach korupcyjnych i nadużyciach władzy przez niekwestionowaną nacjonalistyczną elitę rządową pod przywództwem Jarosława jako jego niezdolność do walki z epidemią.

„Nie ma innego rządu niż w środku tragicznej epidemii. Kiedy ludzie chorują i umierają, jak może czerpać zyski, jak może oszukiwać ludzi, kupując niedziałające maski lub maski oddechowe?” Władcy zostali zaatakowani przez nacjonalistów. „Zamykali nawet przedszkola, ale trzymali otwarte kościoły!”

Niezadowolony z publicznych oskarżeń przeciwko reżimowi Dusk chciał przede wszystkim zniszczyć to, co skrytykował jako rezygnację i zachętę wielu towarzyszy w obliczu dyktatorskiego impetu rządu. „Zło, które rządy prawa i sprawiedliwości sieją każdego dnia, jest tak oczywiste, bezwstydne, wszechobecne, jego determinacja w dążeniu do zła i nikczemności, wielu Polaków straciło dusze: nic do zrobienia” – powiedział Dusk. Nie, pierwsze i najważniejsze przykazanie: Jeśli znajdziesz zło, walcz z nim! ”.

Gdy Polska stanęła w obliczu kryzysu lat 2008-2009, Donald Tusk stał na czele polskiego rządu w udanych latach 2007-2014 po wejściu do Unii Europejskiej, ale kierował polską polityką przed końcem swojej drugiej kadencji w Radzie Europy. Jego partia wypadła gorzej niż oczekiwano na podstawie sondaży, w których uzyskała około dwóch trzecich poparcia w wyborach uzupełniających. Aby wzmocnić nacjonalistyczną supremację, postępował w kierunku stopniowego niszczenia prawa, podziału władzy, gniewu niezależnych sądów, przejęcia wszystkich instytucji demokratycznych i reformy szkolnictwa w kluczu narodowo-katolickim. Lista jest długa: najstarsze w Europie wylesianie, oczyszczanie mediów publicznych i nękanie mediów prywatnych, ograniczanie prawa do aborcji i promowanie programu skierowanego przeciwko mniejszościom LGBT i mniejszości seksualnej.

Lider liberałów będzie próbował zmienić nastrój rezygnacji, który rząd Kaczyńskiego uważa za nieunikniony

Wszystko to wywołało krytykę ze strony UE, w tym skargi do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, które wywołały wrogość ze strony nacjonalistycznego reżimu, porównującego UE do zrujnowanego Związku Radzieckiego. „Wszystko to jest bardzo niebezpieczne dla Polski, ponieważ spycha Putina w sferę wpływów w Rosji” – powiedział Dusk.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *