Tusk wykluczył spotkanie z Zełenskim na granicy ukraińsko-polskiej

Tusk wykluczył spotkanie z Zełenskim na granicy ukraińsko-polskiej

Warszawa, luty. 22 (Europe Press) – Premier Polski Donald Tusk odrzucił propozycję udania się na spotkanie do granicy Ukrainy, zgodnie z propozycją Ukraińca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Rządu na spotkanie w Warszawie pod koniec marca.

„Tutaj okazujemy pełną solidarność i zrozumienie, ale szukamy realnych rozwiązań, a nie tylko demonstracji naszej przyjaźni i solidarności” – powiedział polski przywódca na konferencji prasowej po otwarciu drzwi do wizyty na granicy. Spotkanie obu rządów.

Tak więc Tusk planuje spotkanie w stolicy Polski 28 marca, miesiąc po tym, jak zostanie prezydentem Ukrainy, za zgodą Zełenskiego, po rozmowach ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Denisem Schmikelem. Polska Agencja Informacyjna, PAP.

„Dotarliśmy do punktu, w którym to spotkanie będzie bardzo owocne w kwestiach granicznych i naszej wzajemnej wymianie handlowej” – dodał Tusk. Dostawy wojskowe do Kijowa.

Polscy przewoźnicy od tygodni blokowali kilka przejść granicznych z Ukrainą w ramach ruchu domagającego się zakazu importu ukraińskich produktów rolnych i wystąpienia Polski z Europejskiego Zielonego Ładu. Czują też, że mają przywileje, których nie mają ukraińscy kierowcy ciężarówek.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *