TVIDS – Aktualności – Alaska National Guard powraca z wysłania do Polski

Joint Base Elmendorf-Richardson, Alaska – Około 80 strażników narodowych Alaski Army z 297. Regionalnej Grupy Wsparcia wróciło tutaj w czwartek wieczorem po dziewięciu miesiącach wsparcia dla operacji Atlantic Resolve w Polsce.

Siły zbrojne Stanów Zjednoczonych kierują działaniami Departamentu Obrony na rzecz osiedlenia się na Atlantyku od 2014 r. Poprzez rotację amerykańskich jednostek do Europy. W trwających dziewięć miesięcy cyklach Atlantic Resolution dostępnych jest około 6000 graczy przydzielonych do regionów.

Istnieją cztery typy amerykańskich wojskowych cykli rozwiązywania problemów Atlantyku – pancerz, lotnictwo, trwała grupa zadaniowa i dowództwo dywizji. Jednostki rotacyjne prowadzą bilateralne, wspólne i międzynarodowe szkolenia w kilkunastu krajach. Atlantic Resolve jest finansowany przez Europejską Inicjatywę Prewencji, która pomaga Stanom Zjednoczonym w zwiększaniu oporu, zwiększaniu gotowości i wsparciu NATO.

„Naszym celem jest zapewnienie podstawowego wsparcia tysiącom żołnierzy z rotacyjnych sił zbrojnych w Polsce” – powiedział pułkownik Matthew Shell, dowódca 297. Regionalnej Grupy Wsparcia.

Zadanie Strażnika Alaski polegało na koordynowaniu lub zarządzaniu podstawową ochroną, restauracjami, salonami, prysznicami, pralnią, toaletami, siłowniami i strefami rekreacyjnymi na 11 wysuniętych platformach operacyjnych za pośrednictwem krajowych kontraktów i usług kontraktowych.

Porucznik Balinda O’Neill Dressel, burmistrz Ruchu Naprzód 297. Regionalnej Grupy Wsparcia Sweetosjo, został mianowany burmistrzem jednej z 11 platform Ruchu Naprzód i wyjaśnił, że każda platforma ma swoje unikalne wyzwania.

„Niektóre lokalizacje są miastem namiotowym i w mniejszym stopniu polegają na kraju gospodarzu” – wyjaśnił O’Neill Dressel. „FOS Sweetosso to kluczowe centrum logistyczne zlokalizowane na instalacji Sił Zbrojnych RP, a większość naszych prac koordynowała z 10. Pułkiem Pancernym. Mój zespół współpracował ramię w ramię z Dywizją Współpracy Cywilno-Wojskowej czyli S-5”.

O’Neill Dressel, głównodowodzący sztabu armii generał James C. Powiedział, że jednym z najważniejszych punktów jego rozmieszczenia było spotkanie z McKenville i wyjaśnienie ich roli w zapewnianiu podstawowych potrzeb w zakresie przetrwania rotujących sił w Sweetoso.

„Mój zespół nie tylko zapewniał jedzenie, wodę i zakwaterowanie, ale także nadzorował projekty na dużą skalę i pomagał nadzorować usługi kontraktowe w zakresie prania, fitness i zdrowia psychicznego, rekreacji i rekreacji. Prowadziliśmy hotel dla żołnierzy z całej Europy Środkowej i Wschodniej. . Mój zespół ciężko pracował, aby zapewnić najlepszą opiekę żołnierzom stojącym na zewnątrz ”.

Pomiędzy wdrożeniami epidemia COVID-19 była w pełni praktykowana na całym świecie, a Shell wyjaśnił, że jego jednostka stanęła na wysokości zadania.

„Utrzymanie wszystkich podstawowych funkcji funkcjonalnych w całej Polsce podczas epidemii to wielkie osiągnięcie” – powiedział Shell. „Przewidujemy wyzwanie, jakim jest ustanowienie w Polsce środków łagodzących i reagujących na COVID-19.

Według Shell, oficerowie odpowiedzialni za każdą lokalizację są przygotowani do odizolowania żołnierzy, u których zdiagnozowano chorobę, oraz do odizolowania ich bliskich kontaktów. Każdy plan lokalizacji obejmuje monitoring medyczny, żywność, pranie i higienę dla całego personelu, którego dotyczy problem.

„Pomimo trudności w zasobach 297. RSG wykazała się doskonałą cierpliwością i sumiennością w reagowaniu na zarazę bez przerywania którejkolwiek ze służb, na których polegali nasi żołnierze”.

Shell powiedział, że 297. RSG była częścią Gwardii Narodowej Alaski dopiero od pięciu lat i była główną jednostką tej jednostki mobilizacyjnej, co było dobrodziejstwem nie tylko dla misji federalnej konstabla, ale także dla misji stanowej.

„Nasz czas w Polsce odzwierciedla cenne doświadczenie, którego nie ma na Alasce, dopóki nie podejmiemy tego wyzwania” – powiedział. „297. RSG jest teraz lepiej przygotowana do reagowania na sytuacje kryzysowe lub wdrożenia federalne”.

W rzeczywistości ich wysiłki zostały dobrze przyjęte, co pomogło rozszerzyć misję Atlantic Risal na sąsiednie kraje.

„Pomogliśmy nie tylko zaplanować wsparcie ćwiczeń Defender 2021 na Bałkanach, w Bułgarii, Grecji i Rumunii, ale także rozszerzyliśmy podstawowe działania wspierające, uruchamiając wsparcie dla baz Atlantic Resolve na Litwie i Łotwie. O naszym sukcesie w Polsce”.

Shell powiedział, że była to dobra okazja, aby uczyć się od dyrektorów korporacyjnych ds. Jakości.

„Mieliśmy ludzi na 11 różnych platformach” – powiedział. „To doświadczenie było dla nich dobre, ponieważ umożliwiło tym funkcjonariuszom podejmowanie decyzji, a sposób, w jaki przystosowaliśmy się do takich rzeczy, jak COVID-19, był świetny, a zapewnienie takiego poziomu autonomii i pewności siebie było wspaniałym doświadczeniem. profesjonalizm naszych żołnierzy w codziennym rozwiązywaniu problemów i jestem dumny ze współpracy z naszymi partnerami. ”

Data wykonania: 03.05.2021
Data wydania: 03.05.2021 23:58
Identyfikator artykułu: 390733
Lokalizacja: A.K., USA

Wyświetlenia sieci: 13
Pliki do pobrania: 0

Domena publiczna

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *