Twoje garnitury, a za nimi pustka

Naklejki służą do rejestracji, są na ubrania. Etykiety nie są dla ludzi

Martina Navratilova

————————————

Tor WTA ciężko pracuje, dlatego promuje Igę Świątek. Nie chce ponownie powtarzać sprawy Ashleigh Barty.

Ashleigh Barty ma zaledwie 26 lat, ale w marcu powiedziała, że ​​wystarczy. Ze zdradą i bez ostrzeżenia oznajmił:

„Ash Party, osoba, ma wiele marzeń, które nie mają nic wspólnego z podróżowaniem po świecie lub przebywaniem z dala od rodziny lub domu, o którym zawsze chciałem” – powiedział.

I tak, zniknęło.

Więc Barty był nr 1 na świecie, kto by sobie wyobrażał coś takiego?

(…)

W przypadku Barty’ego było coś niepokojącego, którego nikt nie byłby w stanie zrozumieć: do czasu, gdy odeszła, Australijczyk liczył 115 tygodni jako lider turnieju WTA.

(W historii toru tylko sześciu tenisistów przekroczyło te liczby: Stevie Graf, Serena Williams, Martina Navratilova, Chris Evert, Martina Hingis i Monica Seles)

Jego postacie były postaciami legendarnymi. Czy jednak namalował coś w popularnej wyobraźni?

Teraz już czuję, że jestem we właściwym miejscu, nie jestem tu przypadkiem.”


Iga SweatkTenisista

Czy ktoś zauważył jego obecność, jego prawdziwą wagę na ringu?

WTA nie chce, aby coś takiego się powtórzyło. Wypromował więc Igę Świątek.

Świątek ma 21 lat i jest światowym liderem odkąd Barty odszedł, a WTA chce, aby opinia publiczna ją poznała, dlatego w wigilię Rolanda Garrosa padok prezentował swoją obecność w kilku międzynarodowych magazynach: The Polish jest pozycjonowana jako modelka, w stylu wyrzeźbionym na miarę, idealnie jak włosy i makijaż.


Przeczytaj także

Sergio Heredia | Specjalny wysłannik

Świątek prawdopodobnie szybko odebrał wiadomość. Zdobył już pięć tytułów w 2022 roku, a w środę 6:3 6:2 z Jessicą Pegulą odniósł 33 zwycięstwa z rzędu.

W tej chwili, gdy Barty wypadł z gry, a Paula Padusa utknęła, Świątek jest bardziej samotna niż kiedykolwiek na szczycie: mistrz Roland Garros 2020, który już dotarł do półfinału (upuściła seta w zaledwie pięciu meczach) , był jedynym graczem z Top 10, który utrzymał się w ćwierćfinale.

A wszystko to powinno wywierać na nią presję, a jednak interpretuje to jako wyjątek:

– Czuję się wyzwolony. Wiedziałem, że mogę być nr 1 i mogę działać w tym momencie – powiedział prasie w środę, nieco neutralny w swoim wystąpieniu, nieco niejasny.

Kiedy mówisz, że czujesz się wyzwolony, co dokładnie masz na myśli? – on zapytał.

– Chodzi mi o to, że czuję się we właściwym miejscu, a nie jak w innych moich półfinałach Wielkiego Szlema (Roland Garros w 2020 roku, Australian Open w 2022), kiedy pojawiłem się tam jakby przypadkiem, nikt na mnie nie liczył I wiele rzeczy musiałem udowodnić. W tym roku jest inaczej, bo nie jestem nowicjuszem.

Daria Kasatkina, nieświadomie Rosjanka, czeka na nią w czwartek w półfinale. W drugiej Coco Gauff-Martina Trevisan.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.