Tysiące Polaków demonstrowało w obronie reputacji byłego papieża Jana Pawła II

Tysiące Polaków demonstrowało w obronie reputacji byłego papieża Jana Pawła II

Tysiące Polaków demonstrowało w niedzielę w obronie reputacji byłego papieża Jana Pawła II, który zmarł w 2005 roku i został niedawno oskarżony o ukrywanie przestępstw pedofilii popełnionych przez duchownych, gdy był arcybiskupem.

Według korespondentów AFP „Narodowy Marsz Papieża” zgromadził w Warszawie dziesiątki tysięcy osób ubranych w tradycyjne stroje lub powiewających żółto-białe flagi Watykanu.

Organizacje katolickie wzywały do ​​protestu przy społecznym poparciu rządu i rządzącej Partii Narodowo-Populistycznej. Obecny był minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

„Tak jak każdy uczciwy człowiek broni swoich dzieci, ojca i matki, tak każdy Polak broni Jana Pawła II” – głosił jeden z transparentów.

Holenderski reporter Ike Overbeek opublikował na początku marca książkę ujawniającą, że Jan Paweł II wiedział o przypadkach wykorzystywania dzieci w Polsce i pomagał je ukrywać przed wyborem na papieża w 1978 roku.

Premier Mateusz Morawiecki napisał na Twitterze: „Zdaliśmy egzamin z prawdy, której należy przeciwstawić się kłamstwom, oszczerstwom i obelgom”.

Lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział w przesłaniu do członków swojej partii: „Dziękujemy Bogu za niezmierzony dar, jaki Papież Polak był i nadal ofiarowuje Kościołowi, Polsce i światu”.

„Staliśmy w obronie jego honoru i dobrego imienia” – podkreślił na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi w Polsce, kraju w większości katolickim.

bur-sw / emd / sag / np

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *