U mężczyzny zdiagnozowano jednocześnie ospę małp, COVID-19 i HIV

U mężczyzny zdiagnozowano jednocześnie ospę małp, COVID-19 i HIV

Uważa się, że Włoch jako pierwszy zaraził się jednocześnie ospą małp, COVID-19 i HIV.

Eksperci twierdzą, że bardzo rzadko dochodzi do jednoczesnego zakażenia COVID i ospy małpiej i nie jest znany udokumentowany przypadek osoby zarażonej wszystkimi trzema infekcjami jednocześnie.

Według badań opublikowanych w The Guardian, 36-letni Włoch niedawno wrócił z pięciodniowej podróży do Hiszpanii w czerwcu 2022 roku. Dziennik infekcji.

Ponad tydzień po powrocie pojawiły się objawy, w tym gorączka, ból gardła i ból głowy. Zaczął również zauważać niezwykłą wysypkę na ramieniu i ciele.

Po przewiezieniu do włoskiego szpitala zdiagnozowano u niego COVID-19 i małpią ospę. Dodatkowe testy wykazały również obecność wirusa HIV. Nie jest jasne, kiedy dokładnie zaraził się każdym z wirusów, ale uważa się, że w przypadku wszystkich trzech wirusów było to stosunkowo niedawne.

Autorzy badania twierdzą, że mężczyzna był również leczony z powodu kiły w 2019 roku. Został zaszczepiony przeciwko COVID-19 i wcześniej zaraził się wirusem w styczniu 2022 roku.

Został wyleczony z małpiej ospy i COVID i będzie musiał przez całe życie stosować ART dla HIV.

Autorzy badania twierdzą, że przypadek stanowi lekcję dla lekarzy i pracowników służby zdrowia, że ​​powinni przetestować więcej niż jednego wirusa u pacjenta z objawami. Autorzy stwierdzili, że nie ma jeszcze wystarczających dowodów, aby stwierdzić, czy zakażenie wszystkimi trzema wirusami jednocześnie pogarsza stan pacjenta.

Copyright © 2022 Telewizja KABC, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.