Uchwała Sejmu RP oskarżająca Rosję o terroryzm i ludobójstwo na Ukrainie

Uchwała Sejmu RP oskarżająca Rosję o terroryzm i ludobójstwo na Ukrainie

Mówi, że rosyjscy zbrodniarze wojenni muszą zostać „doprowadzeni przed wymiar sprawiedliwości”.

Polska poszła w środę o krok dalej, potępiając zbrodnie, jakich dopuściła się Federacja Rosyjska podczas agresji na Ukrainę.

Rosyjska Duma Państwowa zagroziła kolejnym po Ukrainie atakiem na Polskę
Polska kupiła 1000 czołgów i innej nowoczesnej broni do obrony przed Rosją

W maju Rosja zagroziła, że ​​kolejnym krajem, który zaatakuje Polskę, będzie Polska

Sejm, izba niższa polskiego parlamentu, Uchwała podjęta Uznaje Rosję za „państwowego sponsora terroryzmu” i zbrodni ludobójstwa. Pamiętaj, że maj to miesiąc. Rosyjska Duma Państwowa zagroziła Polsce, kolejnemu krajowi, który zostanie zaatakowany przez wojska rosyjskie: Polska zachęca nas do tego, by w kolejce do denazyfikacji postawić ją na pierwszym miejscu po Ukrainie, zauważyła niższa izba rosyjskiego parlamentu, używając cynicznego wyrażenia, którego Rosja użyła do usprawiedliwienia swoich zbrodni wojennych przeciwko narodowi ukraińskiemu. W obliczu tych zagrożeń, Polska rozpoczęła duży program zakupów broni Aby obronić się przed możliwym rosyjskim atakiem.

Kraje i organizacje, które uznały Rosję za organizację terrorystyczną

Niższa izba polskiego parlamentu nie jest pierwszym organem, który przesłał raport oskarżający Rosję o propagowanie terroryzmu.

Pełny tekst raportu Sejmu RP

Uchwałę podjętą wczoraj przez Sejm można przeczytać tutaj. Możesz przeczytać poniżej Pełne tłumaczenie dokumentu na język hiszpański:

Rezolucja
SEJM RP
14 grudnia 2022 r
Uznanie Federacji Rosyjskiej za państwowego sponsora terroryzmu

Oświadcza to Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Federacja Rosyjska systematycznie łamie prawa człowieka, prawo międzynarodowe i Kartę Narodów Zjednoczonych I wiele innych obowiązków. Terytoria innych krajów są anektowane Dokonuj ataków zbrojnych, zbrodni wojennych i ludobójstwaoraz angażowanie się we wrogą działalność gospodarczą, zwłaszcza w sektorze energetycznym.

Federacja Rosyjska jest bezpośrednio odpowiedzialna za zestrzelenie samolotu Malaysia Airlines Flight MH17 W lipcu 2014 roku zginęło 298 pasażerów i członków załogi, a lot 101 Polskich Sił Powietrznych rozbija się w Smoleńsku W kwietniu 2010 r. zabił 96 osób, w tym prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, przedstawicieli polskiego rządu, wyższych dowódców wojskowych Polski i NATO oraz posłów do polskiego parlamentu.

Brutalna i bezprawna agresja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę trwa. Armia rosyjska przeprowadza ataki na całym terytorium okupowanego kraju, zabijając tysiące ludzi, w tym wiele dzieci. Federacja Rosyjska oraz jej struktury i organizacje zbrojne dopuszczają się aktów terroryzmu przeciwko infrastrukturze cywilnejZabieranie dzieci ich rodzinom w celu poddania ich masowym egzekucjom i porwaniom, przemocy seksualnej i torturom, rusyfikacji, masowym deportacjom, wcielaniu obywateli Ukrainy do rosyjskich sił zbrojnych, kradzieży mienia. Rosja wielokrotnie łamie konwencje genewskie Odnośnie traktowania jeńców wojennych.

Poprzez przymusowe blokowanie ukraińskich portów i odcinanie komunikacji morskiej na trasach do nich bez wypowiedzenia wojny; Federacja Rosyjska dopuściła się międzynarodowego aktu piractwa. Poprzez palenie i grabież ukraińskich ziem oraz uniemożliwianie Ukrainie przez długi czas eksportu produktów rolnych, Przyniosła panikę głodu w wielu krajach Afryki i Azji.

Rosja eksploatuje również obiekty o znaczeniu strategicznym, w tym elektrownie jądrowe Zwiększa poczucie zagrożenia i zagraża nie tylko Ukraińcom, ale także społeczności międzynarodowej Uszkodzeniem tego typu obiektów jest widmo i wynikające z tego masowe skażenie radioaktywne.

Agresja Rosji na Ukrainę jest rażącym naruszeniem zakazu użycia siły wynikającego z art. 2 ust. 4 Karty Narodów Zjednoczonych i ma Naruszenie suwerenności, niezależności politycznej i integralności terytorialnej UkrainyA. Zgodnie z Kartą Narodów Zjednoczonych przymusowe przenoszenie granic jest zbrodnią przeciwko pokojowi. Rosyjskie formy terroryzmu wobec obywateli Ukrainy to zbrodnie przeciwko ludzkości i ludobójstwo.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej opowiada się za niepodległą i suwerenną Ukrainą w jej granicach uznanych przez społeczność międzynarodową. Przyklaskuje uchwale Senatu RP z dnia 26 października 2022 r Uznanie władz Federacji Rosyjskiej za reżim terrorystyczny oraz rezolucję Parlamentu Europejskiego z dnia 23 listopada 2022 r. uznającą Federację Rosyjską za państwowego sponsora terroryzmu i Komisja Europejska, inne instytucje UE i wszystkie ONZ Wzywa państwa członkowskie do zajęcia podobnego stanowiska Podjąć niezbędne kroki w celu powstrzymania rosyjskiej agresji i ukarania agresora. Federacja

Rosja musi być izolowana na arenie międzynarodowej. Oświadcza to Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Wszyscy bezpośrednio i pośrednio odpowiedzialni za rosyjskie zbrodnie wojenne na Ukrainie muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności. popiera wszystkie międzynarodowe mechanizmy mające na celu postawienie ich przed wymiarem sprawiedliwości, w tym współpracę z Międzynarodowym Trybunałem Karnym i Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w celu znalezienia najskuteczniejszych środków Należy zidentyfikować przestępców i podjąć kroki prawne.

Sejm RP zwraca się do Rady Ministrów o kontynuację i rozszerzenie działań zmierzających do Nałożyć więcej sankcji na Federację Rosyjską i wszystkie osoby, które wspierają przestępczy reżim Władimira Putina, a także większe wsparcie materialne i polityczne dla Ukrainy. W walce z najeźdźcami. Sejm RP Wzywa społeczność międzynarodową do opracowania mechanizmu reparacji wojennych dla Ukrainya także odszkodowania dla państw, organizacji i osób, które poniosły straty w związku z wojną wywołaną przez Federację Rosyjską.

Sejm RP uznaje Federację Rosyjską za państwo wspierające terroryzm i stosujące działalność terrorystyczną.

Marszałek Sejmu
Elżbieta Witek

Zdjęcie: Sejm RP.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *