Uchwyć usługę łączenia czarnych dziur między dwiema galaktykami

Dane z Obserwatorium Rentgenowskiego Chandra NASA i Kosmicznego Teleskopu Hubble’a opisują, w jaki sposób Czarna dziura mogło być Dostarczone do galaktyki spiralnej NGC 4424 przez kolejną mniejszą. NGC 4424 znajduje się około 54 milionów lat świetlnych od Ziemi w gromadzie galaktyk w Pannie. Główny panel tego wcześniej opublikowanego zdjęcia pokazuje wielkoskalowy widok tej galaktyki w świetle optycznym Hubble’a. Obraz ma trochę 45 000 lat świetlnych.

Oczekuje się, że centrum tej galaktyki będzie zawierać dużą czarną dziurę, która według szacunków ją zawiera Masa między 60 000 a 100 000 Słońc. Możliwe jest również, że istnieją miliony czarnych dziur o masach gwiazdowych, które zawierają od 5 do 30 mas Słońca, rozsianych po całej galaktyce.

Wstawka pokazuje zbliżenie NGC 4424 pokazujące dane rentgenowskie z Chandry (na niebiesko), a także dane w podczerwieni z Hubble’a (na czerwono), które zostały zrzutowane. Światło podczerwone dla modelu Na zdjęciu widać NGC 4424, aby pokazać inne słabe cechy. Ten obraz na liście ma około Jego średnica wynosi 1160 lat świetlnych.

Wydłużony czerwony obiekt to gwiazdozbiór Które autorzy nowego badania nazwali „Nikhuli”, co wiąże się z okresem świętowania przez Toleni uczt i życzeń obfitych plonów. Nazwa ta pochodzi z języka Sumi indyjskiego stanu Nagaland. Dane Chandra pokazują punktowe źródło promieni rentgenowskich, stwierdza obserwatorium w oświadczeniu.

Nicoli, centrum małej galaktyki

Naukowcy ustalili, że Nihuli jest najprawdopodobniej centrum małej galaktyki, która pozbawiła większość swoich gwiazd zderzając się z większą galaktyką NGC 4424. siły grawitacyjne Opada w kierunku centrum NGC 4424, nadając jej wydłużony kształt. Obecnie Nicholi znajduje się około 1300 lat świetlnych od centrum NGC 4424, czyli około 20 razy bliżej niż Ziemia gigantycznej czarnej dziury Drogi Mlecznej.

Jednym z możliwych wyjaśnień źródła promieniowania rentgenowskiego Chandra we wstawce jest to, że materiał Nikhuli gwałtownie opada w a Czarna dziura z gromady gwiazd. Ponieważ jednak oczekuje się, że te małe czarne dziury będą rzadkie w masie wielkości Nicholi, autorzy twierdzą, że prawdopodobnie będą Materiał spada powoli O masywniejszej czarnej dziurze ważącej między nimi 40 000 i 150 000 podeszew. Jest to podobne do oczekiwanego rozmiaru czarnej dziury w centrum NGC 4424.

Wyniki te wskazują, że Nikhuli prawdopodobnie działał jako System dostarczania do dostarczania czarnych dziur Z NGC 4424, w tym przypadku ogromnej. Jeśli w centrum NGC 4424 znajduje się supermasywna czarna dziura, dziura Mikołaja powinna się wokół niej obracać. Odległość między parą powinna zostać zmniejszona do fale grawitacyjne i Dwie supermasywne czarne dziury łączą się ze sobą.

Artykuł opisujący te ustalenia ukazał się w grudniowym numerze 2021 r Czasopismo Astrofizyczne.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.