UCSD widzi odrodzenie przypadków COVID wśród personelu, nawet wśród zaszczepionych – NBC7 San Diego

UCSD widzi odrodzenie przypadków COVID wśród personelu, nawet wśród zaszczepionych - NBC7 San Diego

Przypadki COVID gwałtownie rosną wśród ogólnokrajowej eskalacji zmiennej delta, nawet zaszczepieni pracownicy w UCSD nie są oszczędzeni. System szpitalny odnotował znaczny wzrost zachorowań od czerwca do lipca tego roku, mimo że ponad 80% jego personelu było w pełni zaszczepionych.

według Dane z Uniwersytetu Kalifornijskiego Niedawno opublikowane w New England Journal of Medicine, od marca do lipca, łącznie 227 pracowników uzyskało wynik pozytywny. Spośród nich 57% zostało zaszczepionych.

Dr Francesca Torriani jest profesorem medycyny klinicznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco. Jest także dyrektorem Programu Zapobiegania Zakażeniom i Epidemiologii Klinicznej oraz jednym z badaczy biorących udział w badaniu.

Torriani powiedział, że całkowita liczba bezobjawowych przypadków COVID-19 wzrosła z 15 w czerwcu do 125 w lipcu, przy czym 75% przypadków wystąpiło u w pełni zaszczepionych pracowników. “To dość zdrowa i młoda populacja. Średnia wieku wynosiła 39” – powiedziała.

Podczas gdy liczba przypadków stanowi niewielki procent całkowitej siły roboczej UCSD Health wynoszącej 19 000, z których 87% zostało zaszczepionych, rosnąca liczba infekcji wskazuje na spadek skuteczności szczepionek. Dr Torriani twierdzi, że oznacza to, że ludzie będą potrzebować dawki przypominającej i nadal nosić maski.

Uważamy, że istnieją dowody na to, że liczba szczepionek słabnie. Uważamy, że może to wskazywać na potrzebę szybkich posiłków”.

W tym okresie badania, który trwał od marca do lipca, nieszczepiony pracownik szpitala UCSD był hospitalizowany i nie zgłoszono żadnych zgonów.

Dr Torriani i inni eksperci medyczni twierdzą, że nadkażenia – infekcje u zaszczepionych ludzi – mają zwykle łagodny przebieg, a szczepionki nadal są bardzo skuteczne w przypadku poważnych chorób i śmierci typu delta.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *