Uczeń dojeżdżający do pracy na Uniwersytecie West Chester ma pozytywny wynik testu na małpią ospę

Uczeń dojeżdżający do pracy na Uniwersytecie West Chester ma pozytywny wynik testu na małpią ospę
West Chester, Pennsylvania (WPVI) – student z West Chester University uzyskał pozytywny wynik testu na ospę małpią.

Student został zidentyfikowany jako podróżnik, który mieszka poza hrabstwem Chester i nie mieszka na terenie kampusu.

Nancy Santos Jenner, wiceprezes ds. komunikacji uniwersyteckiej, powiedziała Action News, że student jest obecnie odizolowany i ma się dobrze.

Jenner powiedział, że gdy uniwersytet się dowiedział, zaczął współpracować z lokalnymi wydziałami zdrowia, aby dowiedzieć się, czy ktokolwiek w hrabstwie Chester był narażony na wirusa.

Jenner powiedział, że w tym czasie nie było żadnych doniesień o bliskim kontakcie ze studentem. Na uniwersytecie nie było innych doniesień o małpiej ospie.

Studenci powiedzieli Action News, że otrzymali wiadomość e-mail z uniwersytetu, że jeden ze studentów, którzy wzięli udział w zajęciach letnich, wykazał pozytywny wynik testu na ospę małpią.

Według ekspertów medycznych, wirus małpiej ospy zwykle zaczyna się od ogólnych objawów wirusa, takich jak ból głowy, gorączka, ból i zmęczenie. Ale wtedy może to wzrosnąć, a niektóre mogą wybuchnąć w postaci wysypki lub objawów ospy, jak wiadomo, na całym ciele.

Zwykle rozprzestrzenia się poprzez kropelki oddechowe, zwykle po dłuższym kontakcie z innymi płynami ustrojowymi lub innymi formami bliskiego kontaktu.

„Chcemy, aby ludzie wiedzieli, że byli w bliskim kontakcie z kimś, kto ma ospę małpią”, wyjaśnił Jenner. „To nie jest łatwe do przeniesienia”.

Nie jest jasne, czy uczeń kontaktował się z kimkolwiek spoza hrabstwa Chester.

Jeśli tak jest, Gainer powiedział, że inne departamenty zdrowia hrabstwa ogłoszą wezwanie do każdego narażonego.

W tym momencie nadal nie wiadomo, gdzie uczeń zaraził się małpią ospą.

West Chester University opublikował to oświadczenie w Action News:

„Urzędnicy ds. Zdrowia z West Chester University otrzymali w zeszły weekend potwierdzenie, że student-pasażer uzyskał pozytywny wynik testu na ospę małpią. Student jest obecnie w izolacji i ma się dobrze. Zgodnie z wysiłkiem dochodzeniowym Departamentu Zdrowia Podstawowego w tym przypadku, uniwersytet został poinformowany nie ma bliskich kontaktów w hrabstwie Chester.Nie ma dalszych raportów uniwersyteckich, a według CDC i Departamentu Zdrowia PA, ryzyko małpiej ospy jest nadal bardzo niskie”.

Copyright © 2022 WPVI-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.