UE.- Morawiecki ostrzegł, że Polska nie zaakceptuje „narzucania” kwot uchodźców z UE.

UE.- Morawiecki ostrzegł, że Polska nie zaakceptuje „narzucania” kwot uchodźców z UE.

Warszawa, 9 czerwca (Europe Press) –

Premier Mateusz Morawiecki ostrzegł, że jego rząd nie zaakceptuje żadnych kwot na przyjęcie migrantów z innych krajów UE, dzień po otwarciu tych, którzy odpowiadają za wnętrze dwudziestej siódmej. Drzwi do nowych ram dystrybucji uchodźców pomimo polskiego i węgierskiego „nie”.

Morawiecki zapewnił w piątek, że sytuacja w Polsce nie ulegnie zmianie, dopóki u władzy będzie rządziło ultrakonserwatywne Prawo i Sprawiedliwość. „Nie pozwolimy na żadną liczbę uchodźców z Afryki, Bliskiego Wschodu, Arabów, muzułmanów” – wymienił premier, który podzielił się swoimi wątpliwościami z węgierskim przedstawicielem Viktorem Orbánem.

W podobnym tonie wypowiadał się minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sek: „Nie pozwolimy na narzucanie nam absurdalnych pomysłów”. Argumentował, że w zeszłym roku kraj musiał stawić czoła największemu kryzysowi uchodźczemu w Europie od czasów II wojny światowej, jakim był exodus Ukrainy.

Po latach negocjacji ministrowie ustanowili mechanizm, który przewiduje solidarne dzielenie się migrantami, a ci, którzy nie chcą dołączyć do tej struktury, mogą to zrekompensować, płacąc 20 000 euro migrantowi, który nie został relokowany. Dostarcz im niezbędne towary lub równoważną wartość.

Komisarz ds. wewnętrznych, Ylva Johansson, powiedziała w ten piątek, że odmowy, takie jak te ze strony Polski i Węgier, są normalną częścią procesów w Radzie UE, ale już ostrzegła, że ​​kiedy porozumienie zostanie osiągnięte. Przyjęte, wszystkie państwa członkowskie muszą przestrzegać przepisów.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *