UE ponownie zakazuje Rosji, a ONZ „nie może być zwycięzcą”

(EFE) – Wojna na Ukrainie przekroczyła dziś 100 dni Nowe sankcje Unii Europejskiej na Rosję I z opinią ONZ (ONZ) Nikt nie wygra z tego konfliktu.

100 dni i tygodni od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego oznacza.Masowe cierpienie, zniszczenie i zniszczenie„To jedna trzecia ludności Ukrainy i zależy od pomocy humanitarnej.

Czytaj więcej: ONZ prowadzi rozmowy z Rosją w sprawie eksportu żywności i nawozów po wojnie

Ta bitwa nie może być wygranaZamiast tego widzimy utratę życia, domów, miejsc pracy i dobrobytu ”- powiedział koordynator ONZ ds. Ukrainy. Amin AwadW przypadku stu dni konfliktu.

Na konferencji prasowej w Kijowie Awad przypomniał, że co najmniej 15,7 mln osób na Ukrainie stanowi około jednej trzeciej populacji kraju.Pilnie potrzebujesz pomocy i ochrony”.

Więcej sankcji europejskich

W ten piątek UE zdecydowanie się zgodziła Szósty zestaw sankcji wobec Rosji za okupację UkrainyObejmuje to zakaz dostarczania rosyjskiej ropy drogą morską i przewiduje zwolnienia dla ropy naftowej dostarczanej rurociągami do krajów bez dostępu morskiego, takich jak Węgry, Czechy czy Słowacja.

„Dzięki dzisiejszemu pakietowi zwiększamy ograniczenia zdolności Kremla do finansowania tej wojny poprzez nakładanie większych sankcji. Zabroniliśmy importu rosyjskiej ropy do UE, odcinając w ten sposób ogromne dochody Rosji.Wysoki Przedstawiciel UE ds. Polityki Zagranicznej Joseph Borel

EFE

Główne kryterium Zakaz importu ropy naftowej i produktów naftowych z Rosji do Unii EuropejskiejRada zapowiedziała, że ​​wejdzie w życie za sześć miesięcy w przypadku ropy naftowej i za osiem miesięcy w przypadku innych produktów rafinowanych.

Dodano jednak tymczasowy wyjątek, w którym ze względu na ich położenie geograficzne nie ustalono obecnie terminu importu rurociągów do tych krajów. Cierpią na pewną zależność od dostaw z Rosji i nie ma możliwości alternatywnychRada powiedziała.

Wymagania Ukrainy dotyczące sukcesu

Ukraińskie MSZ wymieniło dziś trzy warunki zwycięstwa w wojnie na Ukrainie: Sankcje, broń i status kandydata do pełnego członkostwa w Unii Europejskiej (UE).

Kluczowe filary naszego sukcesu pozostają takie sames: Maksymalne umożliwienie nacisku na Rosję, dostarczenie niezbędnej broni i przyznanie Ukrainie statusu kandydata na drodze do pełnego przystąpienia do UE” – czytamy w raporcie. ukrinform.

Czytaj więcej: Unia Europejska zgodziła się na częściowy zakaz importu rosyjskiej ropy

Twierdzi, że „aby zapobiec zbrodniom Rosji na narodzie ukraińskim”, niszcząc gospodarkę ukraińską i „grożąc głodem całemu światu”.Trwałe wsparcie dla Ukrainy musi być kontynuowane”.

Rosja podtrzymuje swoje cele

Kreml nalegał w piątek, 100 dni po rozpoczęciu kampanii wojskowej na Ukrainie. Osiąga „wszystkie cele” swojej „specjalnej operacji wojskowej”.

Wiele miast zostało wyzwolonych od wspieranych przez nazistów sił ukraińskich Stworzono elementy i możliwości bezpośredniego nacjonalizmu, aby mogli powrócić do spokojnego życia” – powiedział rzecznik Kremla. Dmitrij PieskowNa swojej codziennej telefonicznej konferencji prasowej.

Pieskow obiecał, że jest to „jeden z głównych celów kampanii wojskowej”.Ochrona narodów Donieckiej i Łukańskiej Republiki Ludowej”.

Część wojny

Ucierpiała armia rosyjskaZnaczące straty„W mieście Bopasna w południowo-wschodniej Ukrainie, według najnowszej sekcji Służby Ogólnej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Straty te są minimalne 50% rosyjskich żołnierzy walczy w tym mieście w obwodzie łukańskimWedług wojskowego oświadczenia zamieszczonego na Facebooku wojna trwa nadal w centrum wschodniego miasta Severdonieck.

W tym obszarze Wojska rosyjskie kontynuują ostrzał ukraińskich pozycji i infrastruktury cywilnejA samoloty szturmowe rozpoczęły naloty.

Uchodźcy

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) zmienił dziś metodę obliczania ukraińskich uchodźców w innych częściach Europy po inwazji Rosji, a teraz dokonali obliczeń. 4,71 milionaPolska jest głównym krajem przyjmującym.

Do tej pory UNHCR szacował liczbę uchodźców przekraczających granicę z sąsiednią Ukrainą (obecnie 6,9 ​​mln), ale Wielu Ukraińców mogło wrócić (Istnieje 2,3 miliona ruchów powrotnych w ten sam sposób).

Spośród 4,7 miliona ukraińskich uchodźców w Europie, W Polsce jest 1,14 mln ludzi1,04 miliona w Rosji, 780 000 w Niemczech, 361 000 w Czechach, 125 000 we Włoszech i 109 000 w Hiszpanii, głównym kraju goszczącym.

UNHCR określa 2,92 mln ukraińskich uchodźców korzysta z jakiejś formy specjalnego mechanizmu bezpieczeństwa w krajach przyjmujących.

Pomimo spadających danych związanych z nowymi wyliczeniami, kryzys uchodźczy trwa nadal [BardzosurowewEuropieodzakończeniaIIwojnyświatowejw1945roku[1945இல்இரண்டாம்உலகப்போரின்முடிவில்இருந்துஐரோப்பாவில்மிகவும்தீவிரமானது.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.