„UE powinna wypędzić Węgry” – Europa – Międzynarodowy

Po adopcji Węgry Ustawa o zakazie treści LGPTI W szkołach w czerwcu zeszłego roku holenderski premier Zaznacz korzeń, stwierdza, że ​​kraj „nie jest już w jednym miejscu” UE”. OK. UE musi rozpocząć proces deportacji z Węgier, a potem zrobić to samo Polska.

W ostatniej dekadzie, Węgry I Polska Systematycznie podważają rządy prawa i instytucje demokratyczne, które mają być w centrum programu europejskiego. Samozwańcza „wolna demokracja” węgierskiego premiera Wiktor Orbán To myląca nazwa: nie ma już demokracji, o której można by mówić. Sądy są coraz bardziej kontrolowane przez partię Fidesz Orbana; Media mają niewielką swobodę; Organizacje społeczeństwa obywatelskiego działają w ciągłym zagrożeniu, a uniwersytety są pozbawione niewielkiej autonomii, którą już posiadają.

W międzyczasie Polska, Rządząca Partia Równej Dyktatury, Prawo i Sprawiedliwość (PiS) najwyraźniej poszła w ślady Arbana. Chociaż nie zastraszyła jeszcze społeczeństwa obywatelskiego i takiego samego poziomu opozycji, nadal podważa demokratyczne instytucje kraju.

Bardzo subtelny punkt

Z punktu widzenia UE odmowa udziału obu krajów w nowej EPPO powinna być ostatnią kroplą. Utworzona w czerwcu Prokuratura Europejska ma mandat do prowadzenia dochodzeń i ścigania oszustw, oszustw i innych przestępstw związanych z finansami UE. Nic dziwnego, że istnieje wiele dowodów dotyczących takich nadużyć zarówno Fidesz, jak i PIS. Odmawiając uznania autorytetu Biuro Europejskiego Prokuratora GeneralnegoMimo że nadal otrzymują fundusze z Unii Europejskiej, Węgry i Polska kpią z europejskiego programu i wszystkiego, za czym on się opowiada.

Co więcej, jest jeszcze jeden argument przemawiający za działaniem UE przeciwko Węgrom i Polsce. Po odzyskaniu Afganistanu przez talibów nie ma wątpliwości, że zachodnie próby ustanowienia demokracji i rządów prawa przy użyciu siły i pomocy zagranicznej nie powiodły się. Odtąd narody zachodnie powinny dawać przykład. Jako lider Stany Zjednoczone, Jimmy Carter, w swoich uwagach inauguracyjnych: „Najlepszym sposobem promowania niepodległości w innych krajach jest pokazanie tutaj, że nasz system demokratyczny zasługuje na naśladowanie”.

Nowe badania analizujące dane z ponad 110 krajów pokazują, że instytucje demokratyczne budują większe zaufanie, gdy Nicholas Ajsenman, Sevad Croy Akshoi, Martin Fisbein, Carlos Molina oraz instytucje gospodarcze zapewniają pokój, stabilność i usługi publiczne z ufnością.

Dowody z ostatnich czterech dekad sugerują, że potrzeba demokracji rośnie w regionalnych falach, gdy zapotrzebowanie na demokrację rozprzestrzenia się z kraju do kraju. Odwrócić Demokracja Poszli według podobnego schematu. Kiedy istniejące demokracje wydają się nieodpowiednie do naśladowania, instytucje demokratyczne są mniej skłonne do rozprzestrzeniania się.

To może Cię zainteresować: Francja dzwoni do swoich ambasadorów w Stanach Zjednoczonych i Australii po poradę

Te rozważania odnoszą się dwukrotnie do UE, ponieważ jej celem jest ustanowienie demokratycznych instytucji na poziomie zarządzania. W czasach, gdy globalna współpraca jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek, kluczowy test UE należy uznać za sukces.

Na końcu II wojna światowaKontynent był zdewastowany i wyludniony gospodarczo, inwestując wszystkie swoje zasoby w broń. Chociaż Stany Zjednoczone są zafascynowane nowoczesnymi technologiami, takimi jak lodówki, centralne ogrzewanie i hydraulika wewnętrzna, nie ma ich nigdzie indziej w Europie.
W Wielkiej Brytanii, która radziła sobie lepiej niż na innych kontynentach, w 1947 roku tylko połowa domów miała ciepłą wodę lub wewnętrzną instalację wodociągową. Na NiemcyWiele dużych miast, w tym Hamburg, Kolonia, Düsseldorf, Drezno i ​​Berlin zostały zniszczone po bombardowaniach alianckich. 20 milionów Niemców było bezdomnych.

Reszta Europy nie jest lepsza. FrancjaBelgia i Holandia doświadczyły długiego powrotu do zdrowia po brutalnym grabieży przez nazistów.
Przecież historyczne antagonizmy, zwłaszcza przeciwko Niemcom, były na najwyższym poziomie. Wielu uważało, że komunizm czy konserwatywne dyktatury to coś więcej niż demokracja. Pokój był postrzegany jako doskonały.

Ale, jak wiemy, zapanował pokój, a demokracja zapuściła korzenie i rozkwitła w całej Europie Zachodniej Hiszpania I Portugalia (To trwało do dziesięciu lat pod ich własną półfaszystowską dyktaturą). Z ekonomicznego punktu widzenia sytuacja poprawiła się niemal niewiarygodnie; Trzy dekady po wojnie stał się znany jako Les Trent Glorious (30 lat chwały).

Ostatnio ekspansja UE na Europę Środkowo-Wschodnią była początkowo pomyślna. Trudno sobie wyobrazić, by Węgry, Czechosłowacja, Polska i kraje bałtyckie przeszły tak szybką transformację demokratyczną bez członkostwa w UE i możliwości finansowych. Bez Unii Europejskiej Polska nie stałaby się jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek na świecie.

Zapewnia środowisko: UE wszczyna postępowanie prawne przeciwko Węgrom za naruszenie praw LGDP

Ważny moment

Ekspansja na wschód wygląda teraz jak pięta achillesowa Europy. Węgry i Polska zaczęły identyfikować instytucjonalne niepowodzenia i słabości UE.
Z pewnością wypędzenie Węgier i wiarygodne zagrożenie Polski tym samym losem to poważna decyzja, której nie należy podejmować pochopnie. Każde państwo członkowskie może wybrać rząd, który dąży do osłabienia instytucji demokratycznych (tak jak zrobiły to Włochy Silvio Berlusconii tak jak Wielka Brytania z Borisem Johnsonem). Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym sposobem radzenia sobie z tymi, którzy są dyktatorami, jest umożliwienie instytucjom demokratycznym wykonywania ich pracy i przekonanie wyborców do wyeliminowania niebezpiecznych polityków. Ale Węgry stały się wyjątkiem od reguły. Ponad dekada pod partią Fides De Orban, którego demokracja wydaje się być śmiertelnie zraniona, budzi wątpliwości, czy wyborcy mogą obalić obecny reżim.

Jeśli UE będzie traktować Węgry jak normalną demokrację, wyrządzi więcej szkody własnej marce. Nawet jeśli te kraje będą próbowały wykorzystać prawo weta, muszą rozpocząć proces zmiany swoich zasad, aby podjąć działania przeciwko Węgrom i Polsce.

Następnie powinien użyć siódmego artykułu artykułu traktat UE Najlepszym sposobem na zakończenie prawa wyborczego Węgier, a następnie zaprzestanie dostarczania temu krajowi funduszy unijnych, jest zakończenie członkostwa.
Z wyjątkiem cudownej demokracji w ostatniej chwili, program europejski musi opuścić Węgry, aby przetrwać.

Darren Asemoglu *
Syndykat projektów
Boston

Jest profesorem ekonomii na MIT i współautorem (wraz z Jamesem A. Robinsonem) słynnej książki „Dlaczego narody zawodzą”, a ostatnio „Krótka droga: państwa, społeczności i reguły wolności”.

Długa lista niedemokratycznych zasad i praw
Lista niedemokratycznych działań rządu Victora Orbana, obecnego premiera Węgier i lidera Fidesz-Węgierskiej Partii Związku Obywatelskiego, jest długa.
Jego ostatniej konfrontacji z UE dokonała ustawa uchwalona przez parlament w czerwcu – regulowana przez Sierotę i zakazująca „promowania” homoseksualizmu i zmiany płci w szkołach i we wszystkich obszarach, w których przebywają nieletni (telewizja, reklama itp.). Dodaje również, że tylko instruktorzy uznani przez rząd mogą uczyć edukacji seksualnej w szkołach. Władcy 17 krajów Unia Europejska

Podpisali wspólne oświadczenie potępiające przepis o dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Oraz szefowa Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen, która określiła to jako „wstydliwe” i „sprzeczne z wartościami UE”. Prawda jest taka, że ​​jest to prawo, które szanuje różnorodność seksualną i uniemożliwia dzieciom zdobycie wykształcenia.

Możesz przeczytać: Rosja: odmawiają sformalizowania związków osób tej samej płci I to nie jest pierwsze prawo przeciwko społeczeństwu LGPTI

Na Węgrzech. W grudniu parlament zakazał parom homoseksualnym adopcji dzieci, rok przed wejściem w życie zakazu legalnej zmiany płci i przygotowaniem konstytucji, w której pojęcie małżeństwa obowiązuje tylko osoby płci przeciwnej. Ponadto Orbán działał przeciwko wolności prasy, ma bardzo silną politykę antyimigrancką, twierdzi, że atakował katolików i kobiety na podstawie edukacji oraz tłumił artykuły. Konstytucja

Zapewniło to równowagę płac między mężczyznami i kobietami, pomimo wielu kontrowersyjnych środków.

Papież Franciszek

Suwerenność została skrytykowana przez papieża Franciszka. W ubiegłą niedzielę papież Franciszek złożył siedmiogodzinną wizytęBudapeszt Tam spotkał się przez 40 minut osobiście z kontrowersyjnym premierem kraju Victorem Arbanem, po czym zwrócił się do narodu węgierskiego. Arban, który przedstawia się jako bastion przeciwko „inwazji muzułmańskiej” w Europie, powiedział, że prosił papieża, aby „pozwolił zginąć węgierskim chrześcijanom” i przekazał kopię listu z 1250 r. do Najwyższego Pandita. Król węgierski poprosił ówczesnego papieża o pomoc Zachodu w walce z zagrażającymi mu tatarskimi żołnierzami.Chrześcijańskie Węgry . Franciszek ze swojej strony poprosił węgierskie chrześcijaństwo, „żywotność tego narodu”, by „podniosła i wyciągnęła rękę do wszystkich” i „zachowała swoje korzenie”, ale by identyfikowała się „bez bycia zamkniętym” w naszej ścisłej obronie . Bez wymieniania nazwisk skrytykował „suwerenność”, która według niego była poświęcona przemówieniom Hitlera do cudzoziemców.Reakcjonizm

Traktowano go jako „idiotę” związanego z Sierotą.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *