UE walczy z rosnącymi cenami energii elektrycznej | Firmy

Kryzys energetyczny nie osiągnął jeszcze konsensusu wśród dwudziestu siedmiu. Spotkanie ministrów energetyki na spotkaniu wspólnotowym w Brukseli w czwartek zakończyło się podziałem na kraje, w których UE podkreśla potrzebę reformy europejskiego rynku energii oraz te, które uważają, że może to zwiększyć dynamikę rynku energii elektrycznej. Oraz zachęty do inwestowania w czystą energię.

W szczególności Francja, Hiszpania, Włochy, Grecja i Rumunia zażądały dogłębnego przeglądu obecnego systemu, w którym cenę na rynku hurtowym określa najdroższa technologia w miksie, która jest najbardziej podatna na wahania taryf energii elektrycznej . Ceny gazu. Proponują utworzenie europejskiej strategicznej rezerwy gazu i wdrożenie wspólnego systemu zamówień przez kraje UE, a także zbadanie ewentualnych reform na europejskim rynku energii.

Ze swojej strony Niemcy, Dania i Holandia nieugięcie dążyły do ​​rozwiązania obecnego kryzysu cen gazu i energii elektrycznej, po tym, co postrzegano jako tymczasowy brak równowagi spowodowany ożywieniem gospodarczym po ustaniu epidemii.

Do tej pory większość krajów UE wdrożyła środki finansowe mające na celu złagodzenie wzrostu cen, w tym obniżenie podatków i dotacji dla przedsiębiorstw i osób fizycznych. Fed szacuje, że pozwoli to zaoszczędzić około 3,4 mld euro.

„Nie możemy dalej udawać, że europejski rynek energii to w pełni funkcjonujący system. To wymaga głębokiej reformy” – powiedziała polska minister energetyki Anna Moskwa.

W raporcie opublikowanym w październiku przez unijne organy regulacyjne ds. energetyki stwierdzono, że w obecnym modelu europejskiego rynku energii nie ma żadnych poważnych wad. Szczegółowo wyjaśniono, że nie ma dowodów na nadużycia na rynku emisji dwutlenku węgla.

Wyniki zostały wczoraj skrytykowane przez niektóre kraje dążące do ograniczenia spekulacji finansowych na rynku emisji, potwierdzając, że emisje dwutlenku węgla (CO2) gwałtownie spadły.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *