Komisja Europejska ogłosiła w ten czwartek Działania prawne przeciwko Węgrom i Polsce za naruszenie podstawowych praw społeczności LGBT+ + Dało to tym krajom dwa miesiące na odpowiedź przed skierowaniem sprawy do sądu UE.
„Równość i poszanowanie godności oraz praw człowieka to podstawowe wartości UE (…) i Komisja wykorzysta wszystkie dostępne jej narzędzia, aby chronić te wartości” – napisała agencja w oświadczeniu.
W tej sprawie WęgryKomisja zadaje najnowsze pytania Przyjęcie ustawy ograniczającej lub ograniczającej dostęp do treści promujących „identyfikację płci przy urodzeniu”. Komisja wskazała, że ochrona nieletnich leży w słusznym interesie publicznym, ale Węgry „nie wyjaśniają, dlaczego ujawnianie treści LGBT jest szkodliwe dla ich szczęścia”.
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen powiedziała w zeszłym tygodniu, że władza wykonawcza UE wykorzysta „wszystkie dostępne uprawnienia”, aby zmusić Węgry do uchylenia lub zmiany prawa. „Europa nigdy nie pozwoli, aby niektóre części naszego społeczeństwa zostały splamione: kto je kocha, może to być ze względu na wiek, rasę, poglądy polityczne lub przekonania religijne” – powiedział eurodeputowanym.
W przypadku już PolskaPostanowił wystąpić przed Komisją before Bezczynność rządu wobec tzw. „stref bez ideologii LGDP””, który obejmuje jedną trzecią terytorium Polski i występuje głównie na wschodzie i południowym wschodzie kraju, jest tradycyjnie najbardziej katolickim językiem.
UE uważa, że te „strefy” wprowadzone w 2019 r. przez około 100 gmin i terytoriów w Polsce można uznać za „z naruszeniem europejskiego prawa o niedyskryminacji ze względu na orientację seksualną”. Według Komisji Polska zignorowała szereg próśb o podanie szczegółów prawnych w tych obszarach, łamiąc tym samym zobowiązanie do „uczciwej współpracy” z firmami europejskimi.
Polska jest już na liście brukselskiej reformy sądownictwa, które w wielu przypadkach są uważane za sprzeczne z unijnymi przepisami dotyczącymi niezależności sądownictwa.
Konkretny, Bruksela wysyła formalne zawiadomienie do Budapesztu i Warszawy, który ostatecznie zakończy się przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE).
Oba państwa członkowskie mają teraz dwa miesiące na ustosunkowanie się do argumentów Komisji przed przejściem do następnego etapu.
(z informacjami z AFP i EFE)
Kontynuuj czytanie:
„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman.”