UE wszczyna postępowanie przeciwko Węgrom i Polsce za łamanie praw LGBT

Unia Europejska Polska
plik graficzny

W czwartek Komisja Europejska ogłosiła kroki prawne przeciwko Węgrom i Polsce za podjęcie działań niezgodnych z prawem Prawa podstawowe społeczności LGBTQ+. Fundacja dała tym krajom dwa miesiące na odpowiedź przed wniesieniem sprawy do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Równość, poszanowanie godności i praw człowieka to podstawowe wartości Unii Europejskiej. „Komisja użyje wszelkich dostępnych jej środków, aby bronić tych wartości” – napisała fundacja w oświadczeniu.

W przypadku Węgier Komisja kwestionuje niedawne przyjęcie ustawy zakazać lub ograniczyć Dostęp do treści promujących różnice tożsamościowe w zależności od płci urodzenia.

Komitet zauważył, że ochrona nieletnich jest uzasadnionym interesem publicznym. Zaznaczył jednak, że Węgry nie wyjaśniły Dlaczego ekspozycja na treści LGBTQ+ Może zaszkodzić twojemu szczęściu.

Już w przypadku Polski Komisja postanowiła działać w obliczu bezczynności rządu wobec tzw Strefy wolne od ideologii LGBTQ+.

Unia Europejska uważa, że ​​strefy te, wprowadzone w 2019 r. przez gminy i regiony w Polsce, można uznać za naruszenie europejskiego ustawodawstwa dotyczącego niedyskryminacji.

UE zauważyła, że ​​Polska również zignorowała kilka próśb o podanie szczegółowych podstaw prawnych dla tych obszarów. tą drogą Naruszyłeś obowiązek współpracy Uczciwy wobec instytucji europejskich.

Demokracja umiera, gdy panuje cenzura. Dziś możesz pomóc w utrzymaniu niezależnego dziennikarstwa za jedyne 3 dolary miesięcznie. Wnieś swój wkład i bądź częścią rozwiązania!


You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *