UE zwraca rękawicę Bidenowi

UE zwraca rękawiczkę Johnowi Bidenowi. „Po złożeniu zdecydowanej propozycji jesteśmy gotowi się nią zająć”. W sobotę Charles Michael, przewodniczący Rady Europy, koordynował ogólne stanowisko przywódców w kwestii patentów na szczepionki, które zostały zaproponowane przez prezydenta USA w ubiegły czwartek. Nieformalny szczyt w Porto umożliwił Stanom Zjednoczonym przyjęcie bardziej trzeźwej odpowiedzi. Pokazał podziały i pewną pilność Zaskakujący zwrot w Waszyngtonie.

Dlatego Europa utrzymuje tę drogę otwartą. Ale był w stanie kontrolować tempo debaty: Zwolnij patent Nie uwzględnia pilnej potrzeby szczepień – proces ten wymaga miesięcy podróży, aby osiągnąć międzynarodowe porozumienie w ramach Światowej Organizacji Handlu (WTO). Tak więc „nie jest to magiczne rozwiązanie na krótką metę” – podkreślił belgijski polityk. Kluczem jest zwiększenie produkcji i „ułatwienie eksportu, aby było więcej ilości, które można zmobilizować na całym świecie”.

Tak więc z „rękawiczką” Europa jedzie do Ameryki z pogardą. „Zachęcamy” do dopuszczania zarówno szczepionek, jak i kluczowych składników do ich produkcji. Liderzy tacy jak Francuz Emmanuel Macron czy Włoch Mario Draghi otwarcie domagali się tego (i Wielkiej Brytanii). W istocie francuski prezydent, rozważając debatę, poszedł dalej Własność intelektualna „Teraz fałszywa dyskusja”. „Priorytetem nie są patenty, oszukujemy się, to produktywne” – dodał.

Ze swojej strony Draghi stwierdził na forum Rady, że chociaż „tymczasowe wydawanie patentów nie oznacza zachęty do produkcji lub badań”, Stany Zjednoczone Produkt otwarty. Hiszpania, Belgia, Szwecja, Dania, Polska czy Holandia to tylko niektórzy partnerzy, którzy już wyrazili się w ten sam sposób. Plan Pittona zmierza w dobrym kierunku, ale „to za mało” – powiedział Sanchez. Niemcy, kraj będący gospodarzem Bioendech, odmawiają podniesienia własności intelektualnej.

Dialektyczna suma i kontynuacja, istnieje wielka sprzeczność: po tym, jak Stany Zjednoczone ograniczyły eksport surowic wytwarzanych na ich ziemi (takich jak Pfizer-Bioentech, Moderna i Johnson & Johnson), zaleca wydawanie patentów, aby najpierw zapobiec ich populacji. Niezbędne składniki uzupełniające formuły. Niemiecki Kirgistan, który przygotowuje się do wydania ostatecznych wyników swojej szczepionki, w tym tygodniu uchwalił ustawę o produkcji obronnej w Ameryce Północnej (Ta tarcza na eksport) „Nie otrzymaliśmy wszystkich potrzebnych materiałów”. Natomiast UE eksportuje 50% produkcji ze swoich fabryk; Ponad 200 milionów dla 90 krajów; Ursula van der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej, podkreśliła, że ​​„tyle, ile rozdzielono między Europejczyków”. „Jesteśmy apteką świata” – dodał.

Zakup szczepionek

Ursula van der Leyen właśnie podczas szczytu ogłosiła, że ​​umowa z firmą Pfizer-Bioentech na dostawę 1,8 miliarda dodatkowych dawek szczepionki została zamknięta. Niemiec „szczęśliwie” napisał na Twitterze, że „Komisja zatwierdziła umowę z firmą Pfizer-Bioendech na gwarancję 900 mln sztuk (z opcją kolejne 900 mln) na lata 2021-2023”.

Szczepienie nieletnich, potrzeba doboru dawki przypominającej i oczywiście „wariacje” to trzy klucze do kontraktu. „Ważne jest, abyśmy byli przygotowani” – powiedział Van der Leyen, który jest otwarty na podpisywanie nowych umów z innymi laboratoriami, a nie ocenianie, jak zrobił to Messenger, w oparciu o technologię RNA, jak zrobił to miesiąc temu.

Certyfikat rządu, znowu

Bezpłatne testy PCR i szczepienia, które mają być zatwierdzone przez Parlament Europejski do certyfikatu Covit-19, który umożliwia promocję turystyki od czerwca, stały się centralną kwestią w obecnej fazie negocjacji z Radą Europy. Hiszpania, która ma co najmniej jednego strzelca, odrzuca ten wymóg, argumentując, że nie stać ich na koszt tych testów. Sanchez, który spotkał się w sobotę z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Davidem Sassolim w Porto, opisał „pilność porozumienia” w cyfrowym zielonym certyfikacie.

Przewodniczący Van der Leyen powiedział, że techniczny i prawny rozwój dokumentu zostałby już zakończony. Następny dzień powinien oznaczać zakończenie rozmów na szczycie zaplanowanych na 25., aby ten dokument, w wersji papierowej lub wirtualnej, został przekazany osobom, które zostały zaszczepione, z negatywnym testem na koronawirusa lub z dowodem odporności do pokonania choroba. Prawda w czerwcu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *