Ukraina broni swojego prawa do zwycięstwa

Mit rosyjskiego niedźwiedzia, który w przypadku poważnych obrażeń daje jeszcze straszniejsze pazury, jest tchnięty w niektóre zachodnie wysiłki dyplomatyczne zmierzające do zakończenia wojny na Ukrainie, co odbija się echem w słyszalnym apelu o ustępstwa w uszach okupowanego kraju. Dla Rosji obrona Ukraińców to prawo do zwycięstwa.

Rozmowy telefoniczne prezydenta Francji Emmanuela Macrona i kanclerza Niemiec Olafa Scholesa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem wzbudziły podejrzenia w Kijowie, krajach bałtyckich i Europie Wschodniej, a także na Węgrzech i w Bułgarii.


Czytaj więcej

Agencje

Ostatnie zdanie Macrona wywołało szczególne oburzenie. „Nie wolno nam obrażać Rosji, abyśmy w dniu zakończenia wojny mogli stworzyć drogę kanałami dyplomatycznymi” – oświadczył Macron w wywiadzie dla francuskiej gazety regionalnej 3 czerwca. Prezydent powiedział dziennikarzom w Strasburgu 9 maja.

Reakcja rządu ukraińskiego jest dosadna. „Wezwania do uniknięcia upokorzenia Rosji upokorzą tylko Francję i każdy inny kraj, który je tworzy, ponieważ Rosja poniża samą siebie. To dobrze, że wszyscy skupiamy się na tym, jak postawić Rosję na swoim miejscu. A polski prezydent Andrzej Duda siłą ujawnił się w wywiadzie dla niemieckiej gazety w tym tygodniu Wybudowany . „Cieszę się, że mogę swobodnie rozmawiać z Putinem. Prezydenta Scholesa, prezydenta Macrona… -powiedział Tuda-. Czy ktoś kiedykolwiek rozmawiał w ten sposób z Adolfem Hitlerem podczas II wojny światowej? Czy ktoś powiedział, że Adolf Hitler powinien zachować twarz?

Do tych narastających niepokojów, zaciekłych walk w Donbasie, nieustannego ostrzeliwania ukraińskich strażników przez rosyjską artylerię oraz natychmiastowego przybycia broni i amunicji przyczynia się opóźnienie w dostawie obiecanej broni ciężkiej przez Niemcy.

„Jako Ukrainiec jestem bardzo rozczarowany debatą o tym, jak przedstawić i wyjść ze strategii wyjścia Putina. Nie obrażony Putinowi ”- powiedziała Olena Halushka, członek zarządu ukraińskiego organu antykorupcyjnego Antac, z Warszawy, gdzie obecnie mieszka. „W rzeczywistości to nie jest dokładnie Putin Znieważony Kiedy najechał Gruzję w 2008 roku lub kiedy najechał Krym w 2014 roku i rozpoczął wojnę w Donbasie, czy też za zbrodnie wojenne, które popełnił w Syrii, nie został ukarany za rozpętanie tego ataku na Ukrainę i mocno wierzył, że nigdy nie zostanie ponownie ukarany. ”, utrzymuje Halushka. Według ekonomisty urodzonego we Lwowie, „jedyną rzeczą, o której muszą pomyśleć zachodni demokratyczni liderzy, jest to, jak pomóc Ukrainie szybko wygrać tę wojnę”.

Rosja zajmuje obecnie 20% terytorium Ukrainy, zgodnie z ustaleniami prezydenta Wołodymyra Żeleńskiego podczas wideokonferencji w parlamencie luksemburskim 1 czerwca. Wczoraj rosyjscy okupanci miast południowej Ukrainy zaczęli wydawać rosyjskie paszporty mieszkańcom Chersoniu i Melitopolu – podała rosyjska agencja państwowa TASS.

„Czy ktoś tak rozmawiał z Adolfem Hitlerem podczas II wojny światowej?”, skrytykował polskiego prezydenta.

Według ukraińskiego ministra obrony Oleksi Resnikowa, każdego dnia na liniach frontu ginie 100 żołnierzy, a do 500 zostaje rannych. Linia frontu to tysiąc kilometrów. Rosja kontroluje większość portów w dotkniętym kraju i ogranicza porty, które nie znajdują się w jej rękach, zapobiegając w ten sposób ukraińskiemu eksportowi zboża.

Ukraina jest gospodarczo ścięta: liczba uchodźców za granicą i osób wewnętrznie przesiedlonych wynosi 14 milionów; Utracono prawie 5 milionów miejsc pracy; Wiele infrastruktur jest uszkodzonych lub zniszczonych. Do 7 czerwca ONZ. Odnotowano 4266 zgonów cywilów i 5178 rannych, chociaż szacuje się, że rzeczywiste liczby są wysokie.

W tym kontekście telefony do Putina z osi francusko-niemieckiej wywołały głęboką nieufność na Ukrainie iw regionie. „Obawiam się, że sposób Putina Według Kraje Europy Zachodniej oczekują szybkiego porozumienia o zawieszeniu broni, te apele są częste, że Rosja jest gotowa na ustępstwa wobec wojny” – powiedział Christie Roy, politolog i dyrektor think tanku ICDS (Międzynarodowe Centrum Obrony i Obrony).

„To może nadal zachęcać Putina do realizacji strategicznego celu, jakim jest zakończenie istnienia Ukrainy jako suwerennego państwa” – dodał Royk. Istnieje chęć pracy na rzecz końca wojny we Francji iw Niemczech, co moim zdaniem będzie z góry. Dopóki Ukraińcy są gotowi do dalszej walki, muszą zrobić wszystko, aby ich wesprzeć, bo to walka egzystencjalna.

Po artykule wstępnym opublikowanym w maju New York Times , W którym wezwano Ukrainę do zaoferowania „ustępstw regionalnych”, Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KIIS) przeprowadził telefoniczną ankietę, aby ustalić, czy naród ukraiński zgodziłby się oddać terytorium w celu zakończenia wojny. 82% respondentów odpowiedziało, że nie.

W podziale na regiony, w tym zaciekle walczący Wschód, 68% odrzuciło jakąkolwiek ofertę regionalną. Firma zgadza się, że margines błędu w badaniu może być wyższy niż normalnie ze względu na warunki wojenne, ale przekonuje, że wyniki są dość znaczące.

Od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji 24 lutego Putin otrzymywał liczne telefony z Zachodu. Niedawno, 28 maja, Macron i Scholes wezwali do zakończenia oblężenia portu w Odessie, „umożliwiając eksport ukraińskiego zboża przez Morze Czarne i unikając światowego kryzysu żywnościowego” – wynika z oficjalnego francuskiego oświadczenia. – zilustrowane w Siłach Imigracyjnych na Ukrainie iw Europie Wschodniej. Jest to spowodowane obawą, że globalny głód spowodowany niedoborami zbóż spowoduje fale imigrantów zmierzających do Europy.

Koncepcja w krajach bałtyckich i na wschodzie jest taka, że ​​wezwania wskazują na chęć udzielenia koncesji

„Oczywiście trzeba utrzymywać jakiś kanał dyplomatyczny z Rosją, ale nie na tak wysokim poziomie”, mówi estoński politolog Christy Royk. Wezwania Macrona i Szlezwika do Putina wzbudziły podejrzenia, że ​​mogą próbować osiągnąć jakiś kompromis z Rosją, a to rodzi nieufność w krajach Europy Wschodniej. Wszyscy chcemy, żeby wojna się skończyła, ale nie z góry, nie przez opuszczenie terytorium Ukrainy.”

„Wtedy to po prostu do nas dotarło Zamrożony konflikt To da im wiele lat na reintegrację zasobów, naprawę słabości i kontratak na dużą skalę – ostrzega ukraińska ekonomistka Olena Halushka. Podczas gdy Putin słabnie gospodarczo i demograficznie, dąży do przyspieszenia i konsolidacji regionalnych zdobyczy na południu i wschodzie Ukrainy, a wśród analityków rosną spekulacje, że czeka na wyczerpanie Europy kosztem pomocy Ukraińcom w tym wojna.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.