Ukraina nie weźmie udziału w Chorzowie, ale dwa pozytywne na COVID

Głos EFE / Michoacan

Ukraina nie weźmie udziału w Mistrzostwach Europy drużyn narodowych, które w przyszły weekend rozegrane zostaną w Chorzo (Polska) po wykryciu w drużynie dwóch pozytywnych koronawirusów – poinformowała we wtorek UEFA.

„W liście wysłanym do Unii Europejskiej w celu potwierdzenia wycofania się Ukrainy podano, że pozytywne testy na COVID-19 miały miejsce w piątek i sobotę na poligonie w Łucku”. Unia Europejska wyjaśniła oświadczeniem.

Lekarze reprezentacji Ukrainy odradzali udział w mistrzostwach Europy drużyn narodowych, ponieważ „pozytywnie nastawieni sportowcy pozostawali w bliskim kontakcie z resztą kadry” przygotowując się do nominacji.

Nieobecność Ukrainy opuści rywalizację z siedmioma uczestniczącymi drużynami, od tego czasu, jak wskazuje Unia Europejska, ukraińska drużyna Nie zostanie zmieniony i zostanie automatycznie zdegradowany do Premier League. “

W ten sposób ranking straci tylko ta drużyna, która zajęła ostatnie miejsce w Chorzowie.

Hiszpański zespół, w skład którego wejdzie 25 mężczyzn i taka sama liczba kobiet, będzie starał się poprawić szóste miejsce na śląskim stadionie, które osiągnęła dwa lata temu.

Hiszpania, która w 2023 roku będzie gospodarzem mistrzostw Europy drużyn narodowych w Madrycie, będzie walczyć o tytuł z Polską i obecnymi mistrzami – Francją, Niemcami, Wielką Brytanią, Włochami i Portugalią.

Najlepsza klasyfikacja Hiszpanii w mistrzostwach Europy drużyn narodowych, spadkobierczyni poprzedniego Pucharu Europy, przyszła w 2017 roku, kiedy zajęła piąte miejsce.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *