Ukraina nie weźmie udziału w Chorzowie, ale dwa pozytywne na COVID

Głos EFE / Michoacan

Ukraina nie weźmie udziału w Mistrzostwach Europy drużyn narodowych, które w przyszły weekend rozegrane zostaną w Chorzo (Polska) po wykryciu w drużynie dwóch pozytywnych koronawirusów – poinformowała we wtorek UEFA.

„W liście wysłanym do Unii Europejskiej w celu potwierdzenia wycofania się Ukrainy podano, że pozytywne testy na COVID-19 miały miejsce w piątek i sobotę na poligonie w Łucku”. Unia Europejska wyjaśniła oświadczeniem.

Lekarze reprezentacji Ukrainy odradzali udział w mistrzostwach Europy drużyn narodowych, ponieważ „pozytywnie nastawieni sportowcy pozostawali w bliskim kontakcie z resztą kadry” przygotowując się do nominacji.

Nieobecność Ukrainy opuści rywalizację z siedmioma uczestniczącymi drużynami, od tego czasu, jak wskazuje Unia Europejska, ukraińska drużyna Nie zostanie zmieniony i zostanie automatycznie zdegradowany do Premier League. „

W ten sposób ranking straci tylko ta drużyna, która zajęła ostatnie miejsce w Chorzowie.

Hiszpański zespół, w skład którego wejdzie 25 mężczyzn i taka sama liczba kobiet, będzie starał się poprawić szóste miejsce na śląskim stadionie, które osiągnęła dwa lata temu.

Hiszpania, która w 2023 roku będzie gospodarzem mistrzostw Europy drużyn narodowych w Madrycie, będzie walczyć o tytuł z Polską i obecnymi mistrzami – Francją, Niemcami, Wielką Brytanią, Włochami i Portugalią.

Najlepsza klasyfikacja Hiszpanii w mistrzostwach Europy drużyn narodowych, spadkobierczyni poprzedniego Pucharu Europy, przyszła w 2017 roku, kiedy zajęła piąte miejsce.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *