Ukraina: Norwegia potwierdza, że ​​dostawy samolotów bojowych na Ukrainę „nie ma w planie” – Hiszpania

Ukraina: Norwegia potwierdza, że ​​dostawy samolotów bojowych na Ukrainę „nie ma w planie” – Hiszpania

Norweski minister obrony Bjorn Arild Gramm potwierdził w czwartek, że dostarczanie myśliwców ukraińskim siłom zbrojnym „nie jest na porządku dziennym” władz tego północnego kraju.

„Jeśli chodzi o F-16, nie ma ich teraz na porządku dziennym i nie chcę spekulować na temat ewentualnych przyszłych darowizn” – powiedział szef norweskiego teki obronnej, według brytyjskiej serii Sky News.

Po wezwaniu Niemiec do otwarcia dostaw czołgów Leopard, ukraińskie władze, na czele z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, określiły samoloty bojowe jako główne zapotrzebowanie w czasie wojny.

O ile jednak w przypadku czołgów Ukraina musiała negocjować tylko z niechęcią Niemiec, o tyle w przypadku myśliwców sprawa wygląda bardziej skomplikowanie dla Kijowa, gdyż większość jego sojuszników dotychczas sprzeciwiała się takiemu krokowi.

O ile prawdą jest, że Polska i Słowacja wysłały już myśliwce MiG-29 do Sił Powietrznych Ukrainy, to inne kraje, takie jak Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone, zapowiedziały, że nie wyślą takich zdolności bojowych na Ukrainę.

Słuchaj na żywo COPE, najlepszych rozmówców Radia. Jeśli chcesz, możesz pobrać aplikację COPE do iOS I android.

I pamiętaj, w COPE znajdziesz najlepszą analizę bieżących wydarzeń, nasze klucze komunikacyjne do zrozumienia wszystkiego wokół siebie, najlepsze historie, rozrywkę, a przede wszystkim te głosy, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *