Ukraina ogłosiła koniec blokady na przejściu granicznym z Polską

Ukraina ogłosiła koniec blokady na przejściu granicznym z Polską

Od listopada polscy przewoźnicy blokują kluczowe przejścia graniczne z Ukrainą, aby zaprotestować przeciwko temu, co uważają za „nieuczciwą konkurencję”.

W niedzielę polscy kierowcy ciężarówek zakończyli blokadę przejścia granicznego UkrainaUkraińscy urzędnicy ogłosili to po spotkaniu na wysokim szczeblu Aby rozstrzygnąć spór To zepsuło stosunki dwustronne.

„Wznowiono ruch samochodów ciężarowych” na skrzyżowaniu pomiędzy Shehini i MedicaO sprawie poinformował ukraiński funkcjonariusz graniczny w Telegramie.

Od listopada polscy przewoźnicy blokują kluczowe przejścia z Ukrainą. „Niesprawiedliwa Rywalizacja” Kierowcy ciężarówek z krajów sąsiednich.

Unia Europejska (UE) przyznała zwolnienia ukraińskim firmom Pozwolenie na wejście do bloku Zrzeczenie się zostało przedłużone do czerwca 2024 r. w geście solidarności po rosyjskiej inwazji, która rozpoczęła się w lutym 2022 r.

Polscy kierowcy ciężarówek twierdzą, że to posunięcie zaszkodzi ich dochodom, ponieważ Ukraina jest uzależniona od transportu drogowego w zakresie eksportu i importu. Przez Morze Czarne Odstraszy ich wojna z Rosją.

Nowy szef polskiej dyplomacji, Radosław SikorskiSpotkałem się z Prezydentem Ukrainy w Kijowie. Wołodymyr ZełenskiA dwóch jej ministrów musi rozwiązać tę kwestię, która nadwyręża stosunki między obydwoma sąsiadami.

Polityk proeuropejski Donalda TuskaOdkąd w grudniu został premierem Polski, ponownie podkreślał swoje zaangażowanie na rzecz Ukrainy i obiecał rozwiązania niezadowolonym polskim kierowcom ciężarówek.

Według kryterium

Schemat zaufania

Ucz się więcej

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *