Ukraina oskarżyła Rosję o wysłanie do Polski fałszywego listu w celu uzyskania informacji o jej obywatelach

Pismo, rzekomo z MSZ, dotarło do władz polskich Ukraina I żąda nazwisk Ukraińców poniżej 60 roku życia PolskaCentrum Walki z Dezinformacją na Ukrainie poinformowało w piątek, że odmówił otrzymania listu ze swojego kraju.

„Wróg stara się zdobyć dane osobowe o Ukraińcach za granicą, uzyskać dodatkowe informacje i środki psychologiczne mające na celu obniżenie poziomu zaufania do Ukrainy” – poinformowało Ukraińskie Centrum Dezinformacji. Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Bezpieczeństwa UkrainyW oświadczeniu wydanym na jego kanale Telegram.

List znaleziony przez Centrum Bezpieczeństwa PolskaWyjaśnił, że prośba o informacje o obywatelach Ukrainy poniżej 60 roku życia pomoże zmobilizować ich dla ukraińskich sił zbrojnych i skłonić do wzięcia udziału w wojnie przeciwko nim. Rosja.

Centrum Walki z Dezinformacją na Ukrainie wezwało swoich obywateli do sprawdzenia „podejrzanych dokumentów” zamieszczonych na portalach społecznościowych, ponieważ list rzekomo wysłany przez ukraińskie władze mógł zostać udostępniony przez prorosyjskiego użytkownika Facebooka.

Putin: Unia Europejska straci 400 mld dolarów z powodu sankcji wobec Rosji

Prezydent Rosji, Władimir PutinUnia Europejska (UE) potwierdzona dzisiaj Sankcje nałożone na kraj mogą w przyszłym roku kosztować ponad 400 miliardów dolarów O ofensywę wojskową na Ukrainie.

„Według szacunków ekspertów, grypa może spowodować w przyszłym roku ponad 400 miliardów dolarów bezpośrednich strat dla UE. Petersburskie Forum Ekonomiczne.

Unia Europejska, zdaniem Putina, utraciła suwerenność, a jej elity „tańczą przy muzyce innych”.

Wołodymyr Zełenski chwali „historyczną decyzję” Komisji Europejskiej

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski pochwalił „historyczną decyzję” Komisji Europejskiej Na korzyść świadczenia Kijów Zwrócił uwagę na status kandydata do wstąpienia do Unii Europejskiej (UE) oraz na to, że „zwycięstwo jest bliskie” w wojnie z Rosją.

„Doceniam pozytywne wyniki Komisja Europejska Odnośnie statusu kandydującego Ukrainy. To pierwszy krok na drodze do członkostwa w UE, który z pewnością przybliży nasz sukces” – powiedział Zhelensky na swoim koncie na Twitterze.

(z informacjami z prasy europejskiej)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.