Ukraina.- Polska ogłosiła, że ​​organizuje międzynarodową konferencję darczyńców na rzecz odbudowy Ukrainy.

Madryt, 9 kwietnia (Europejska prasa) –

Polscy urzędnicy wraz ze swoimi sojusznikami zorganizują konferencję darczyńców, aby zebrać fundusze na odbudowę Ukrainy, a w najbliższą sobotę prezydent Andrzej Duda przemawiał na konferencji podsumowującej wyniki działań charytatywnych na rzecz uchodźców. „Stań w obronie Ukrainy”.

„Rząd RP wraz z partnerami planuje zorganizować międzynarodową konferencję darczyńców na rzecz Ukrainy” – potwierdził prezydent w komentarzach zebranych przez oficjalną polską agencję informacyjną PAP.

„Dziś wspieramy miliony ukraińskich uchodźców i potrzebujących. Zrobiliśmy już wiele, ale w przyszłości Ukraina będzie potrzebować znacznego wsparcia gospodarczego.

Inicjatywę pomocy uchodźcom z Ukrainy podjęła Komisja Europejska i rząd Kanady, a międzynarodowe rządy, organizacje i korporacje rozpoczęły w piątek w mediach społecznościowych zbieranie funduszy na pomoc humanitarną dla uchodźców na Ukrainie iw tym kraju.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *