Ukraina – Rosja Wojna: Najnowsze wiadomości na żywo | Kijów w tym roku nie będzie mógł używać myśliwców F-16 | Międzynarodowy

Ukraina – Rosja Wojna: Najnowsze wiadomości na żywo |  Kijów w tym roku nie będzie mógł używać myśliwców F-16 |  Międzynarodowy

Rosja zaprzeczyła, jakoby siły ukraińskie odbiły Donieck

Władimir Rokow, mianowany przez Rosję urzędnik w kontrolowanym przez Moskwę regionie Zaporoże, zakwestionował zapowiedź ukraińskiego wojska o zdobyciu donieckiego miasta Urojein.

Armia ukraińska odniosła w czwartek duży sukces w kontrofensywie przeciwko siłom rosyjskim w południowo-wschodnim regionie Doniecka, dzień po ogłoszeniu wyzwolenia rosyjskiej twierdzy Uroyaine. Uroyne było pierwszym miastem odbitym przez Kijów po 27 lipca. Znajduje się 100 kilometrów na zachód od Doniecka w Rosji.

Rokow powiedział, że Urojan i sąsiednia wieś Staromyorsk nie są pod kontrolą Ukrainy. W telegramie zapewnił również, że siły rosyjskie wstrzymały w czwartek rano ukraińską ofensywę w kierunku miasta Robotyn, na zachód od Uroshen, w obwodzie zaporoskim.

Ukraiński rzecznik wojskowy Andri Kowaliow ze swojej strony doniósł o ciężkich walkach w północno-wschodnim regionie Charkowa i wokół wschodniego miasta niedaleko Baghmut, miasta zdobytego przez siły rosyjskie w maju po miesiącach krwawych walk. „Wróg rozpoczął nieudane operacje ofensywne w Sienkiwce w obwodzie charkowskim i Pohdaniwce w Doniecku. Toczą się tu ciężkie bitwy” – zapowiedział.

„W kierunku Pakmuta (ukraińskie) siły obronne nadal prowadzą działania ofensywne”.

Ukraiński generał powiedział w środę, że Rosja rozpoczyna ofensywę w kierunku miasta Kubiańsk w obwodzie charkowskim, ale Ukraina ją powstrzymuje, podobnie jak rosyjskie ofensywy na północ od Pakmuta i w pobliżu miasta Lyman. (Reuters)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *