Ukraina – Rosja Wojna: Najnowsze wiadomości na żywo | Kijów zapewnia na arenie międzynarodowej, że dostawy energii są „trudne, ale pewne”.

Co się wydarzyło w ciągu ostatnich kilku godzin?

Oto najważniejsze wydarzenia 269. dnia wojny Rosji z Ukrainą, w sobotę 19 listopada o godz. 20:00:

Kijów zapewnia, że ​​dostawy energii są „trudne, ale solidne”. Dostawy energii na Ukrainę pozostają pod kontrolą pomimo powtarzających się rosyjskich ataków na infrastrukturę elektroenergetyczną – zapewniło w sobotę Ministerstwo Energii. „Pomimo niepokojących komunikatów rozpowszechnianych przez portale społecznościowe i media zapewniamy, że sytuacja w dostawach energii jest trudna, ale pod kontrolą” – poinformowało Ministerstwo Energii w komunikacie.

Zełenski spotyka się z Chunuk w Kijowie. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w sobotę w Kijowie z premierem Wielkiej Brytanii Riszim Sunakiem. „Podczas tego spotkania poruszyliśmy najważniejsze kwestie dla obu krajów i globalnego bezpieczeństwa” – wyjaśnił Zełenski w komunikacie w sieci Telegram. Ze swojej strony Sunak napisał w tweecie: „Wiemy, co to znaczy walczyć o wolność. Jesteśmy z Tobą”.

Ukraina nalega na wycofanie wojsk rosyjskich, aby rozmowy mogły się odbyć. Moskwa oficjalnie nie skontaktowała się z Kijowem w celu rozpoczęcia rozmów pokojowych, ale wysoki rangą ukraiński urzędnik powtórzył w sobotę, że Rosja musi całkowicie wycofać swoje wojska z Ukrainy, aby rozmowy i tak się odbyły. Przemawiając po angielsku za pośrednictwem łącza wideo na Międzynarodowym Forum Bezpieczeństwa w Halifax, Andrij Jermak, szef sztabu prezydenta Ukrainy, powiedział: „Nie otrzymaliśmy oficjalnej prośby ze strony rosyjskiej… o negocjacje.

Hiszpania ogłasza nowy eksport broni na Ukrainę Minister obrony Margarita Robles ogłosiła w sobotę, że Hiszpania wyśle ​​nową broń na Ukrainę, która wykorzystała spotkanie parlamentarne NATO w Madrycie, aby zażądać większej pomocy wojskowej od sojuszników walczących z rosyjską inwazją. .

Dziewięć statków opuszcza Odessę w ciągu dwóch dni ze 162 000 ton ładunków rolnych. Dziewięć statków ze 162 000 ton produktów rolnych dla Afryki, Azji i Europy opuściło port w Odessie w ciągu dwóch dni po przedłużeniu kontraktu na eksport zboża przez Morze Czarne – poinformowało w sobotę Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy. Poprzez wiadomość zamieszczoną na Facebooku.

Na Ukrainie zmarło ponad 400 dzieci. Co najmniej 437 nieletnich zginęło od początku konfliktu na Ukrainie 24 lutego – wynika z najnowszych danych, które prokuratura podała w sobotę. Według wstępnych szacunków rannych zostało ponad 830 dzieci. Najbardziej ucierpiała prowincja doniecka we wschodnim regionie Donbasu, gdzie zginęło lub zostało rannych 423 dzieci.

Na zdjęciu opublikowanym przez ukraiński rząd prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak odwiedzają w sobotę miejsce zniszczonych rosyjskich pojazdów wojskowych w centrum Kew.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.