Ukraina – Rosja Wojna: Najnowsze wiadomości na żywo | Moskwa twierdzi, że jej wojska zajęły trzy inne dzielnice w zachodniej części Baghmutu Międzynarodowy

Co się wydarzyło w ciągu ostatnich kilku godzin?

Oto nagłówki gazet z tej soboty, 22 kwietnia 2023 r., o godz. 20:00, 423. dnia od rozpoczęcia inwazji na Ukrainę na pełną skalę:

Moskwa twierdzi, że jej wojska zajęły także trzy inne dystrykty w zachodnim regionie Baghmut. Rosyjskie Ministerstwo Obrony potwierdziło w sobotę, że jego wojska, wspierane przez najemników z Grupy Wagnera, zdobyły jeszcze trzy dzielnice na zachód od miasta Bagmut (Donieck) na wschodzie Ukrainy. Centrum krwawych walk między Kijowem a Moskwą od miesięcy. Siły Kremla od tygodni dominują w trzech z czterech stron miasta. Ukraina kontroluje tylko zachodnią część, która zaopatruje swoją armię w żywność i broń.

Rosja ogłosiła wydalenie ponad 20 niemieckich dyplomatów. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zaharowa wyjaśniła agencji informacyjnej RIA Novosti, że Rosja zamierza wydalić ponad 20 niemieckich dyplomatów, co ma być odpowiedzią na działania niemieckiego rządu. Chociaż Rosja nie wyjaśniła, ilu dyplomatów zostało wydalonych, obiecała, że ​​posunięcie to będzie „wzajemne” i znacznie ograniczy maksymalną liczbę niemieckich urzędników w jej misjach dyplomatycznych. Ponadto, według rosyjskiej wersji, ambasador Niemiec został poinformowany o przeprowadzce 5 kwietnia.

Pierwsze sześć czołgów Leopard wysłanych przez Hiszpanię dotrze na Ukrainę za około sześć dni. Pierwsze sześć czołgów podstawowych Leopard 2 6A4, które Hiszpania wysłała na Ukrainę, opuściło Santander w piątek i dotrze do celu po pięciu lub sześciu dniach żeglugi, ogłosiła w sobotę minister obrony Margarita Robles. W rozmowie z mediami po wzięciu udziału w wydarzeniu politycznym PSOE w Coslada (Madryt), Robles potwierdził wyjazd sześciu z dziesięciu czołgów obiecanych do Kijowa wraz z 20 ciężkimi pojazdami transportowymi TOA (Transporte Oruga Acorazado).

Kijów przygotowuje nowe jednostki wojskowe do wyparcia wojsk rosyjskich Ukraina przygotowuje nowe brygady i jednostki wojskowe, które pozwolą odzyskać inicjatywę, w połączeniu z ciężkim uzbrojeniem i gwarancjami bezpieczeństwa NATO. „Linia frontu jest priorytetem. Aktywnie przygotowujemy nowe brygady i jednostki, które będą testowane na froncie” – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w swoim codziennym orędziu. Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow podkreślił w sobotę, że każde posiedzenie tzw. Ukraińskiego Komitetu Łącznikowego ds. wyniki Ramstein 11: Rosja zbliża się do Norymbergi II. ”- napisał na Twitterze, odnosząc się do procesu zbrodniarzy wojennych nazistowskich Niemiec w niemieckim mieście o tej samej nazwie.

Lula da Silva: „Nie chcę nikogo zadowalać, chcę budować drogę do pokoju na Ukrainie”. Prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva wykorzystał się w ostatnich godzinach do ugaszenia pożaru, który rozpalił, nie zmieniając swojego stanowiska w sprawie wojny na Ukrainie, odwiedzając Pekin i Abu Zabi. „Nie chcę nikogo zadowolić, nie czuję się zmuszona do niszczenia świata w celu budowania pokoju. „Chcę stworzyć drogę do wyjścia z konfliktu” – ogłosił dziś rano w Lizbonie, pierwszym przystanku na prawie tygodniowej trasie po Portugalii i Hiszpanii.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *