Ukraina – Rosja Wojna: Najnowsze wiadomości na żywo | Rosja zniszczyła część cerkwi prawosławnej w Odessie podczas piątego ataku na miasto w tym tygodniu Międzynarodowy

Ukraina – Rosja Wojna: Najnowsze wiadomości na żywo |  Rosja zniszczyła część cerkwi prawosławnej w Odessie podczas piątego ataku na miasto w tym tygodniu  Międzynarodowy

Zełenski chce, aby Rada NATO-Ukraina przedyskutowała kwestię zboża na Morzu Czarnym

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwołał posiedzenie Rady NATO-Ukraina i poprosił sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga o omówienie kwestii bezpieczeństwa na Morzu Czarnym, aw szczególności funkcjonowania ukraińskiego korytarza eksportu zboża.

Zełenski powiedział, że podczas rozmowy telefonicznej poprosił sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga o zwołanie rady utworzonej na szczycie NATO w tym miesiącu.

„W naszej współpracy przeszliśmy na nowy, zaawansowany poziom, Radę NATO-Ukraina, ten mechanizm będzie miał wpływ” – powiedział Zełenski o rozmowie telefonicznej.

„Zaproponowałem Jensowi niezwłoczne zwołanie Rady w celu omówienia kryzysu. To spotkanie odbędzie się za kilka dni. Możemy zająć się kryzysem bezpieczeństwa na Morzu Czarnym” – powiedział.

Na razie NATO nie poinformowało, czy akceptuje propozycję ukraińskiego prezydenta. (Reutera)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *