Ukraina – Rosja Wojna: Najnowsze wiadomości na żywo | Van der Leyen przybywa do Kijowa, aby pokazać „zdecydowane poparcie UE dla Ukrainy”. Międzynarodowy

Co się wydarzyło w ciągu ostatnich kilku godzin?

W 343. dniu wojny Rosji z Ukrainą, w środę, 1 lutego, o godzinie 20:00, oto najważniejsze wydarzenia:

Rosja intensyfikuje swoją ofensywę na wschodzie, aby znieść oblężenie kluczowego miasta Pakmut. Według Jewgienija Prigożyna, szefa grupy najemników Wagnera, wojska rosyjskie kontynuują intensyfikację ofensywy na wschodniej Ukrainie, aby zakończyć oblężenie Pakhmut, kluczowego celu Kremla w obwodzie donieckim. Brak funkcjonalnego ogrodzenia. Rzeczywiście, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w tym tygodniu, że Moskwa zintensyfikowała ataki, co określił jako początek nowej ofensywy. „Rosja chce wielkiej zemsty. Myślę, że się zaczęła” – powiedział Zełenski.

W ciągu roku UE wyszkoli kolejnych 15 000 ukraińskich żołnierzy. UE będzie szkolić dodatkowych 15 000 ukraińskich żołnierzy przez cały rok, poinformowały w środę źródła społeczne. Ogłoszenie nastąpi jeszcze w tym tygodniu podczas dwudniowej wizyty w Kijowie Zajmą się tym pracownicy BrukseliW obecności przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli van der Leyen i przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michaela ma się spotkać z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Hiszpania dostarcza Ukrainie 20 kolejnych pojazdów opancerzonych Hiszpania dostarczy na Ukrainę około dwudziestu pojazdów opancerzonych TOA M-113, które wypłyną łodzią z portu w Bilbao w najbliższy poniedziałek, oprócz kolejnych dwudziestu tych opancerzonych pojazdów gąsienicowych przekazanych armii ukraińskiej. Miesiąc, wrzesień. Jest to najstarszy pojazd opancerzony w służbie armii hiszpańskiej i służy do transportu żołnierzy.

Putin wezwał swoje ministerstwo obrony do zaprzestania ostrzeliwania rosyjskich terytoriów z terytorium Ukrainy. Prezydent Rosji Władimir Putin zwrócił się do swojego Ministerstwa Obrony o zaprzestanie ostrzeliwania rosyjskich terytoriów z Ukrainy. Agencja informacyjna RIA Novosti poinformowała, że ​​prezydent powiedział na spotkaniu państwowym, że ukraińskie ataki na terytoria rosyjskie „nie powinny być dozwolone” i że zadaniem bezpieczeństwa jest zapobieganie im.

Ukraina twierdzi, że ma dość gazu na resztę zimy. Ukraiński minister energetyki German Kałuszczenko obiecał, że Ukraina ma wystarczające rezerwy gazu, aby przetrwać resztę zimy, z 11 miliardami metrów sześciennych w magazynach. Kraj ma około 1,2 miliona ton węgla dla swoich elektrowni, powiedział Gałuszczenko w oświadczeniu. „To wystarczy, aby przetrwać ten gorący okres, który był bardzo trudny dla naszego kraju” – powiedział minister.

12 niemieckich żołnierzy zostało rannych, gdy podczas manewru zderzyły się dwa czołgi. Niemiecka armia Bundeswehr bada okoliczności, w jakich doszło do zderzenia dwóch czołgów Puma podczas manewru w obozie szkoleniowym Gardelegen w Saksonii-Anhalt (na wschodzie kraju). W wypadku, do którego doszło w środę rano, rannych zostało 12 żołnierzy, w tym jeden poważnie. Puma to transporter opancerzony, który integruje się z czołgami Leopard 2 na polu bitwy. Ten model czołgu wywołał niedawno kontrowersje, w których 18 uczestniczących w nim jednostek okazało się uszkodzonych.

Na tym zdjęciu autorstwa Yasuyoshi Chiba dla AFP kobieta ścina drzewo w Bakmut, centrum rosyjskich ataków w ostatnich tygodniach. Burmistrz poinformował wczoraj, że w mieście przebywa około 6,5 tys. osób.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *