Ukraina – Rosja Wojna: Najnowsze wiadomości na żywo | Zełenski wzywa ludzi do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej po rosyjskim ataku na sieć energetyczną | Międzynarodowy

Zełenski obiecuje, że jego kraj pokona Rosję

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski obiecał, że jego kraj przezwycięży wszelkie trudności i ofiary wynikające z inwazji i ataków Rosji oraz wygra wojnę. „Bez paliwa, bez wody, bez elektryczności mogą być pieniądze, ale nie bez wolności” – powiedział w przemówieniu z okazji Dnia Godności i Wolności Ukrainy, upamiętniającego rewolucję na Majdanie w 2014 roku.

W filmie Zełenski chwalił wszystkich, od żołnierzy po strażaków, nauczycieli online, mieszkańców miast, którzy gotują dla żołnierzy, po krawców za ratowanie kraju w obliczu rosyjskiej agresji. Rolnicy, którzy orają swoją ziemię pomimo mundurów lub zagrożeń. Chwalił także ich odporność na ataki rakietowe, zniszczenia na dużą skalę spowodowane przez rosyjskie ataki, niedobory wody czy przerwy w dostawie prądu w obliczu zbliżającej się zimy.

„Możemy obejść się bez paliwa, bez ciepłej wody, bez prądu, bez pieniędzy, ale nie bez wolności” – powiedział prezydent w przemówieniu z pałacu prezydenckiego w Kijowie.

Dzień Godności i Wolności upamiętnia proeuropejskie protesty znane jako rewolucja na Majdanie w latach 2013-2014 oraz pomarańczowa rewolucja z 2004 roku. Oba bunty zakończyły się upadkiem ówczesnych rządów

Na znak zdolności jego kraju do oporu, wideo Zełenskiego zawierało obrazy przemówienia, które wygłosił tego samego dnia w zeszłym roku, w którym miał na sobie garnitur i krawat, w przeciwieństwie do zwykłej koszuli i munduru wojskowego, które nosił już od czasu inwazji . . „Co się zmieniło w stosunku do roku temu? Dużo” – powiedział. „Na naszych ziemiach pojawiają się dziury, betonowe bloki i barykady przeciwczołgowe w naszych miastach i miasteczkach, nasze ulice mogą być ciemne, nasze domy mogą być zimne” – powiedział. wymienione. „Zaszło wiele zmian, ale [los rusos] Nie udało im się zmienić najważniejszej rzeczy. Bo najważniejsze nie jest na zewnątrz, ale wewnątrz, które pozostaje niezmienione. Dlatego będziemy się opierać i wytrwać” – obiecał.

Powiedział, że w przyszłości Ukraińcy zgromadzą się na Placu Wolności w Kijowie, miejscu wspomnianych rewolucji, „i będziemy świętować Dzień Zwycięstwa Ukrainy”. W spokojnej kolejce, w spokojnej Ukrainie”. (Reuters)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.