Ukraina rozpoczyna ćwiczenia wojskowe z USA, Polską i Litwą

Ukraina rozpoczęła w poniedziałek ćwiczenia wojskowe na zachodzie swojego terytorium z trzema głównymi sojusznikami Kijowa w konflikcie z Rosją, Stanami Zjednoczonymi, Polską i żołnierzami litewskimi.

Manewry, znane jako „Trzy miecze 2021” („Trzy miecze”), potrwają do 30 lipca na poligonie Ivory przy granicy z Polską, w których weźmie udział 1200 żołnierzy i 200 pojazdów wojennych – powiedział. Armia ukraińska.

„Dzisiaj odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia” – wyjaśnił rzecznik wojskowy Wołodymyr Skorostecki.

Operacja jest częścią regionalnego programu współpracy wojskowej między Ukrainą, Polską i Litwą, która w 2014 roku utworzyła jednostkę wojskową z siedzibą w Laplinie (wschodnia Polska) z 2600 żołnierzami polskimi, 570 litewskimi i 340 litewskimi.

W ostatnich miesiącach Ukraina, która nie jest częścią NATO, przeprowadziła już dwa ćwiczenia wojskowe z państwami Sojuszu Morza Czarnego i Atlantyku na południu kraju.

Rosja, która od 2014 roku mierzy się z Ukrainą, prowadziła również ćwiczenia wojskowe na Morzu Czarnym i wiosną stacjonowała w pobliżu granicy z Ukrainą około 100 tys. żołnierzy.

osz-ant / pop / pp / eb / mb

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *