Ukraina rozpoczyna kampanię mającą na celu uniemożliwienie Rosji udziału w igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku

Konflikt między wojną Ukraina I niestety Rosja od ponad roku zajmuje pierwsze strony gazet. Wyróżniała się także w sporcie. Decyzje, które miały największe konsekwencje, to zobowiązanie rosyjskich sportowców do rywalizacji z neutralną flagą i na korcie tenisowym słynny turniej Wimbledon Rosyjscy i białoruscy tenisiści zostali wykluczeni z rywalizacji, mimo że już postanowili wycofać swoje weto na edycję 2023.

Teraz kontrowersje zostały przedstawione. On komitet olimpijski międzynarodowy (Międzynarodowy Komitet Olimpijski) wycofał swoje weto z udziału w Igrzyska Olimpijskie Do Rosja I Wołodymyr ZełenskiPrezydent Ukrainy postanowił stawić opór.

z Ukraina Opublikowali film pokazujący niszczycielskie skutki wojny w ich kraju i wzięli przykład Arena Sportowa Avangard, Obiekt sportowy, na którym odbywały się zawody w koszykówce, hokeju lub gimnastyce, który został częściowo zniszczony przez uderzenie rosyjskiej rakiety.

Wraz z publikacją tego filmu, na którym można zobaczyć rozdzierające serce obrazy, wykorzystali również okazję, aby przypomnieć i ostro skrytykować wszystkich zmarłych ukraińskich sportowców. międzynarodowy komitet olimpijski, który postanowił się z nim sprzymierzyć Rosja A jednocześnie z włóż to. oprócz UkrainaInne kraje jak Francja Również Zjednoczone Królestwo Oni również nie są zadowoleni z tej reklamy.

To, co jest jasne, to to Ukraina chce za wszelką cenę uniknąć rosyjskiego udziału w Olimpiada Do Paryż 2024. Grozi nawet bojkotem imprezy, jeśli tak się stanie Międzynarodowy Komitet Olimpijski Podtrzymuje decyzję o zniesieniu weta Rosja.

Rosji kończy się wsparcie

Większość federacji sportowych nie zezwala na udział w zawodach żadnemu sportowcowi. Rosja. Ale w niewytłumaczalny sposób były wyjątki, takie jak szermierka czy boks.

Federacja Szermiercza ogłosiła decyzję o zawetowaniu jej w połowie kwietnia, a kilka krajów już odmówiło organizacji turniejów (Finlandia, Niemcy, Szwecja…). Kolejne Mistrzostwa Świata w Szermierce odbędą się w r Poznań (Polska) od 21 do 23 kwietnia, ale turniej odbywa się na powietrzu.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *