Ukraina.- Ukraina rozpoczyna śledztwo w sprawie eksplozji prezentów w Polsce

Ukraina.- Ukraina rozpoczyna śledztwo w sprawie eksplozji prezentów w Polsce

Madryt, 20 grudnia (Europe Press) –

Pierwszy wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Jewhen Jenin potwierdził, że władze Ukrainy wszczęły śledztwo w sprawie wybuchu prezentu przekazanego komendantowi Polskiej Policji Narodowej Jarosławowi Simczykowi po wizycie w Kijowie.

„Wszczęte zostało stosowne postępowanie karne, w ramach którego prowadzone jest postępowanie przygotowawcze. Śledztwo jest w toku” — poinformował Jenin w oświadczeniu dla ukraińskiej agencji informacyjnej Ukrinform.

„Ukraińskie władze są w kontakcie ze stroną polską, aby zagwarantować obiektywność śledztwa i wyciągnąć odpowiednie wnioski, aby podobne incydenty nigdy się nie powtórzyły” – wyjaśnił Genin.

Z kolei minister spraw wewnętrznych RP Mariusz Kamiński poinformował na swoim profilu na Twitterze, że władze ukraińskie odwołały Dmytra Bondara z centrali Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych i że to on jest odpowiedzialny za nagrodę. Dla Szymczyka.

Już w poniedziałek Kamiński poinformował, że minister spraw wewnętrznych Ukrainy Denys Monastyrski planuje odwiedzić Polskę, aby być świadkiem tego, co wydarzyło się w zeszłym tygodniu, kiedy w komendzie polskiej policji eksplodował prezent od ukraińskich urzędników. ranne zostały trzy osoby, w tym Szymczyk.

Sam Szymczyk powiedział „Rzeczpospolitej”, że w prezencie z Ukrainy otrzymał dwa granaty przeciwpancerne. Ukraina wskazała, że ​​do eksplozji doszło w komendzie policji po tym, jak polscy funkcjonariusze zdetonowali granat.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *