Ukraina wzywa do usunięcia Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej z Międzynarodowej Federacji Związków Piłkarskich (FIFA) i Międzynarodowej Federacji Związków Piłkarskich (UEFA)

Komitet Wykonawczy Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej (UAFW poniedziałek zażądał usunięcia Rosyjskiej Federacji Piłki Nożnej (UFR) z Międzynarodowego Związku Piłki Nożnej (FIFA) i Europejskiego Związku Piłki Nożnej (UEFA).Po aneksji czterech ukraińskich regionów i włączeniu lokalnych klubów do rosyjskich organizacji sportowych.

„Prosimy FIFA i UEFA o podjęcie pilnych działań w odpowiedzi na działania federacji i nałożenie na nią sankcji w postaci wykluczenia z członkostwa w FIFA i UEFA” – podała w oświadczeniu Federacja Ukraińska.

FA potępiła „działania ZSRR w związku z włączeniem klubów i federacji piłkarskich z czasowo okupowanych terytoriów ukraińskich do rozgrywek rosyjskich i do struktur Federacji Rosyjskiej”.

24 października rosyjski rząd ogłosił połączenie klubów czterech ukraińskich regionów zaanektowanych, Doniecka, Ługańska, Gerzona i Zaporoża, w Związek Sił Oporu (UFR), z propozycją popartą przez rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

Wśród drużyn, które pojadą do ZSRR są Szachtar Donieck, najbardziej utytułowany w najnowszej historii narodowej piłki nożnej, oraz Zoria de Lugansk, obaj z Donbasu, grający w lidze ukraińskiej.

Crystal Cherson gra w drugiej lidze, a Metallurg Zaporoże gra w brązowej lidze ukraińskiego futbolu.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *