Ukraina zyskuje w tym tygodniu poparcie, aby stać się krajem kandydującym do wejścia do Unii Europejskiej

Powiązane wiadomości

„Świat zmienił się całkowicie i żyjemy w epoce Jedność jest pierwszym przykazaniemMinister spraw zagranicznych Holandii Wopke Hoekstra uzasadnia: Ukraina nie powstrzymuje zwycięstwa Wsparcie w uzyskaniu statusu kraju kandydującego do przystąpienia do UE w tym tygodniu. Po pozytywnych opiniach Komisji Ursula van der LeyenNawet najbardziej pokojowe kraje, takie jak Holandia czy Portugalia, zaczęły zwiększać swoje rezerwy.

Lizbona i Haga to akceptują Wysokość politycznego i moralnego poparcia dla Kijowa Jest to teraz uzasadnione okupacją wojskową Rosji. Ostrzegają jednak, że rozmowy potrwają „dziesięć lat” i aneksja Ukrainy będzie miała duży wpływ na strukturę Unii Europejskiej.

Decyzja w sprawie kandydatury Ukrainy – która musi być jednomyślna – zostanie podjęta na szczycie europejskich przywódców. W Brukseli 23 i 24 czerwca. Została przygotowana podczas poniedziałkowego spotkania 27 przywódców dyplomatycznych w Luksemburgu. Europejscy ministrowie spraw zagranicznych sfinalizują ostateczne szczegóły na kolejnym spotkaniu w najbliższy wtorek.

[Bruselas recomienda conceder a Ucrania el estatus de país candidato a la UE pero con condiciones]

„Nie oczekuję rezultatów, ale Nie słyszałem, żeby ktoś się sprzeciwiałPowiedział wysoki przedstawiciel ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. Józef Borel. Jego zdaniem przyznanie Ukrainie statusu kandydata do UE jest „mocnym sygnałem”, „siłą, jednością i Wsparcie dla kraju zaatakowanego przez Rosję”.

Kandydatura do UE jest jednym z głównych celów politycznych, do których dążył prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński od wybuchu wojny. 28 lutego Jelensky wysłał swoją prośbę do BrukseliCztery dni po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji.

Joseph Borel, przewodniczący Europejskiej Dyplomacji, podczas konferencji prasowej w Luksemburgu w poniedziałek

UE

Policzono jej europejskie aspiracje Wsparcie od początku w Polsce i innych krajach wschodnich i bałtyckich. Według niego Ukraińcy walczą z Rosją i giną w imię europejskich ideałów, dlatego są członkami klubu. W przeciwieństwie do tego, główne narody zachodnie (z wyjątkiem Włoch) były zimne, jeśli nie otwarcie sceptyczne.

Wszystko zmieniło się po wspólnej wizycie prezydenta Francji w Kijowie w zeszłym tygodniu. Emmanuel Macron; Kanclerz Niemiec, Olaf Scholes; I premier Włoch, Mario Draghi. Tam trzej przywódcy zapowiedzieli na wspólnej konferencji prasowej z Zełenskim poparcie dla uznania Ukrainy za kandydata do Unii Europejskiej. Ospałość poparcia dla Q i zmiana szczebli, która starała się uchronić przed krytyką za utrzymywanie dialogu z Władimirem Putinem.

[Ucrania avanza hacia la casilla de salida: su entrada en la Unión Europea aún tardará años]

Bo teraz? „Wtedy to po prostu do nas dotarło Jest to imperatyw polityczny i strategiczny, ale także moralny. To się zmieniło ”- powiedział David Cook, szef biura Washington Science Monitor w Waszyngtonie. Katarzyna Colona. Hiszpania również popiera kandydaturę, chociaż Pedro Sanchez nie brał udziału w wycieczce do Kijowa. Minister spraw zagranicznych, Jose Manuel AlbarezBruksela powiedziała, że ​​pozytywne opinie są „pozytywne i zrównoważone”.

„Po prostu uświadomiliśmy sobie wtedy, że był to historyczny moment. To prawda, że ​​droga jest bardzo skomplikowana, bo to nie są normalne czasy, Ale Europa zawsze rozwijała się w trudnych warunkach. Potrzebujemy przywództwa, aby wesprzeć Ukrainę na tej trudnej, ale bardzo ważnej drodze – powiedziała Annalena Berbach, szefowa niemieckiej dyplomacji.

Catherine Colona, ​​minister spraw zagranicznych Francji

Catherine Colona, ​​minister spraw zagranicznych Francji

UE

„W świetle wojny i tego, co dzieje się w Europie, jedność jest najważniejsza. Tak myślimy. Propozycja Komisji jest wyważona i rząd holenderski ją poprzeOświadczenie to złożył minister spraw zagranicznych Holandii Wobke Hokstra.

Jednak Hoekstra to podkreśliła.”Ukraina ma też wiele prac domowych zgodnie z prawemDemokracja i prawa człowieka” „Droga lat, a czasem dziesięcioleci”.

„Portugalia zawsze była krajem, który kładzie nacisk na jedność europejską. To jest nasza główna broń. Dlatego Portugalia zawsze będzie wspierać dynamikę konsensusu„, powiedział jego minister spraw zagranicznych. Joa Gomez Gravinho.

Holenderski minister spraw zagranicznych Vopke Hogstra rozmawia ze swoją fińską minister spraw zagranicznych Beccą Havisto podczas spotkania w Luksemburgu w poniedziałek

Holenderski minister spraw zagranicznych Vopke Hogstra rozmawia ze swoją fińską minister spraw zagranicznych Beccą Havisto podczas spotkania w Luksemburgu w poniedziałek

UE

Jednak rząd Portugalii ostrzega, że ​​wejście Ukrainy będzie miało „głębokie konsekwencje, które należy wziąć pod uwagę i rozważyć”. „Brama” W kraju liczącym 40 milionów ludzi m.in Znaczący wpływ na strukturę Unii Europejskiej, Struktura przykładu ogólnej polityki rolnej lub funduszy strukturalnych. Musimy dokonać adaptacji, która zmusi nas nawet do ponownego rozważenia naszych umów – powiedział Gomez Gravinho.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.