Ukraińscy uchodźcy po pożarze Zamory, jedno z oszustw na temat tej grupy | Lider informacji społecznej

Ukraińscy uchodźcy po pożarze Zamory, jedno z oszustw na temat tej grupy |  Lider informacji społecznej

Według danych UNHCR na dzień 12 sierpnia 2022 r. od wybuchu wojny na Ukrainie 24 lutego z kraju uciekło ponad 6,5 mln osób. W miarę postępu konfliktu przesiedleńcy byli również celem wielu oszustw. W końcu śmiertelne ataki i pożary, takie jak ten, który niedawno spalił tysiące hektarów w Zamorze.

Wśród tych oszustw, zaprzeczonych przez Maldita.es, było to, że pożar w Zamorze w lipcu ubiegłego roku został spowodowany przez ukraińskich uchodźców po tym, jak podpalili rosyjską flagę, na podstawie wideo rzekomo z transmisji wiadomości RTVE. Jednak film został zmanipulowany i RTVE nie zgłosiło czegoś takiego.

Obrazy wykorzystane do poparcia tych informacji to kompilacja stworzona na podstawie wiadomości telewizyjnej z 22 lipca 2022 r., na której nie ma żadnych etykietek dotyczących ukraińskich uchodźców. Zamiast tego możesz przeczytać historię o znalezieniu kierowcy VTC, który znęcał się nad pasażerem, co nie ma nic wspólnego z nadawaną treścią.

Śmiertelny atak w Warszawie

„W Warszawie tłum ukraińskich uchodźców pobił na śmierć miejscowego: bronił kobiety nękanej przez uchodźców”. Wraz z tą wiadomością ukazał się film z brutalnego ataku na obywatela Polski, w którym zapewniono, że jego napastnikami byli ukraińscy uchodźcy w Polsce, ale sprawcami incydentu nie byli Ukraińcy, ale Polacy.

Warszawska policja ujawniła fakty w komunikacie prasowym z dnia 8 maja 2022 r., w którym wymieniono trzech podejrzanych, ale w żadnym momencie nie wskazała ich statusu uchodźcy ani nie podała, że ​​są Ukraińcami: lokalne oficjalne oświadczenie podało, że policja podała, że ​​są mieszkańcami Warszawy. Również ta policja Maldita.es zapewniła, że ​​osoby przeszukane i zatrzymane są obywatelami polskimi.

Spłonął Dom Drużyny

„BUDOWAĆ: Ukraińscy uchodźcy w Niemczech podpalili dom dostarczony przez Niemców, próbując spalić rosyjską flagę”. Wraz z tą wiadomością pojawił się obraz treści rzekomo publikowanych przez niemieckie media „Bild” o pożarach w Niemczech spowodowanych przez ukraińskich uchodźców. Udostępniono również wideo z logo „BUILD”, podszywającym się pod właściciela domu oraz wideo z rzekomego pożaru.

Jeśli jednak wyszukasz właściciela tej treści na stronie tego medium, nie pojawią się żadne wyniki i nie ma śladu tej treści na jego profilu w sieciach społecznościowych, takich jak Twitter czy Facebook. Dodatkowo, w odpowiedzi na krążący tweet, Timo Logoschat, dyrektor ds. cyfrowych w sklepie, powiedział: „Bild nie napisał tego artykułu. Absolutne kłamstwo”.

Ponadto obraz, który „Bild” rzekomo rozpowszechnia, nie ma związku z obecną wojną ani wojną na Ukrainie: odwrotne wyszukiwanie w Google tego zdjęcia ujawniło, że zdjęcia zostały zrobione z filmu. O tym samym pożarze opublikowanym 18 lipca 2013 r.

Atak włoskiego pociągu

„Nie chcecie Ukraińców w Europie? Bo nadchodzi pierwsza fala wykształconych ludzi” (sic!). Wraz z tą wiadomością, w kilka tygodni po inwazji na Ukraina. Post wydaje się być związany z obecnym kryzysem uchodźczym, którego Europa doświadcza po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wspólne, ale nie ostatnie, a nie osoba atakująca uchodźcę.

Film, zweryfikowany przez odwrotne wyszukiwanie obrazu przez TinEye i InVid, był już emitowany we włoskich mediach w 2018 roku.

Ponadto włoskie media, takie jak „Il Messaggero” lub „Il Fatto Quotidiano”, twierdziły, że 1 listopada 2018 r. dwóch obywateli Ukrainy zaatakowało obywatela Indii podczas podróży koleją miejską w stolicy Włoch, Rzymie. – Lido. Według wersji tych mediów, kobieta narodowości ukraińskiej została ranna po próbie zakończenia okupacji, co widać na wyemitowanym właśnie filmie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *