Ukraińska społeczność LGBTIQ+ szukająca nadziei w Polsce

Ukraińska społeczność LGBTIQ+ szukająca nadziei w Polsce

Dzięki tym permanentnym działaniom integracyjnym i niestrudzonym wysiłkom organizacji takich jak Lambda, społeczność LGBTIQ+ powoli staje się coraz bardziej akceptowana w polskim społeczeństwie i życiu. Tworzy bezpieczne środowisko dla osób homoseksualnych, transseksualnych i innych płci oraz osób zróżnicowanych seksualnie z Ukrainy.

Według tych, którzy przeżyli wojnę na Ukrainie i mieszkają teraz w Warszawie, w ich kraju nie ma tolerancji dla osób LGBTIQ+, zwłaszcza starszego pokolenia. Kiedy trzymali się za ręce na ulicy, otrzymywali wrogie spojrzenia.

Denis uważa, że ​​od wybuchu wojny na Ukrainie wiele się zmieniło. „Po wybuchu wojny ludzie się zjednoczyli. „Jeśli jesteś w wojsku, wielu ludzi nie obchodzi, z kim sypiasz”, mówi, dodając, że po wojnie wszystko pozostaje takie samo.

Jeśli jesteś osobą LGBTIQ+ w Polsce, która potrzebuje wsparcia, skontaktuj się z nami lambda.

Partnerstwo między IOM i LAMBDA jest możliwe dzięki hojnemu wsparciu Departamentu Stanu USA, Biura ds. Ludności, Uchodźców i Migracji.

Tekst Eweliny Kawczyńskiej, Koordynatora Informacji Publicznej, IOM Polska.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *