Ukraiński chłopiec ranny na wojnie znajduje nadzieję w Polsce | Aktualności

WARSZAWA (AP) – 13-letni ukraiński chłopiec znalazł nową nadzieję w szpitalu po tym, jak nie był w stanie chodzić ani poruszać połową twarzy po tym, jak został do połowy ranny w twarz tą samą rosyjską pociskiem, która zabiła jego ojca, gdy próbował uciekać z Q.

D. w południowo-zachodniej Polsce we Wrocławiu. John Godziński, profesor chirurgii dziecięcej w Szpitalu im. Marciniaka, powiedział w czwartek, że chłopiec przeszedł kompleksowe badanie diagnostyczne, aby pomóc lekarzom wybrać najlepszą terapię na volodimir.

„To, co mnie naprawdę poruszyło, to to, że śmiał się, kiedy powiedzieliśmy mu, że możemy mu pomóc” – powiedział Kodziński prywatnemu nadawcy TVN24 w Polsce.

Wołodymyr został ranny, gdy pocisk uderzył w samochód jego rodziny na początku rosyjskiej inwazji pod koniec lutego. Lekarze w Kijowie byli w stanie uratować mu życie, ale potrzebował dalszych operacji i długiego, specjalistycznego leczenia ciężkich urazów kręgosłupa i nerwów twarzowych – dodał Godziński.

Chirurdzy muszą usunąć więcej kawałków z twojego ciała.

Wołodymyr i jego matka, Natasza Karawanska, zostali w poniedziałek zabrani karetką do szpitala ze Lwowa w zachodniej Ukrainie bez szwanku.

Sąsiadująca Polska przyjęła ponad 2,5 miliona uchodźców z Ukrainy i odłożyła 120 szpitali na leczenie rannych. Przyjeżdżają specjalnym pociągiem medycznym lub karetką pogotowia.

Prawa autorskie 2022 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Treści te nie mogą być publikowane, transmitowane, przepisywane ani redystrybuowane bez zezwolenia.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.