Ukraińskie embargo zbożowe wkrada się do polskich wyborów, zrywa zbliżenie z Kijowem

Ukraińskie embargo zbożowe wkrada się do polskich wyborów, zrywa zbliżenie z Kijowem
Polska Być wiernym Ukraina Od początku Inwazja rosyjska, ale rok później na tym wsparciu zaczynają pojawiać się pierwsze pęknięcia. The Wybory Zbliżają się i kampania wyborcza trwa pełną parą. Jeden z głównych tematów Import zbóż z sąsiedniego kraju. Konkurs przypada na miesiąc przed wyborami do Zgromadzenia Ustawodawczego Ukraina Jest to poważny problem w Polska i partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość (PiS) jest gotowy przedłużyć embargo na ukraińskie zboże, za zgodą lub bez niej Unia Europejska.

Warszawa Nie jest sama w tej walce, ona także walczy u jego boku WęgryZakazała importu zbóż już w kwietniu ubiegłego roku KijówPo tygodniach protestów RolnicyUważają, że „nieuczciwa konkurencja” będzie miała katastrofalne skutki dla ich gospodarki w związku z napływem produktów pozbawionych ceł. Ukraina. Po uruchomieniu Wojna na UkrainieUE podjęła decyzję o zniesieniu ceł i kontyngentów importowych na produkty ukraińskie, czego konsekwencje po kilku miesiącach odczuwają polscy i węgierscy rolnicy.

Polska I Węgry Od miesięcy zgłaszali swoje skargi Bruksela. Obydwa kraje to potępiają Ukraińskie zboże Od ponad roku zapełnia swoje magazyny, nie mogąc przenieść się na inne terytoria ze względu na problemy „transportowe”. W obliczu tak ogromnego napływu ukraińskich produktów, bez żadnych ograniczeń, konkurencja jest ogromna i szkodzi lokalnej produkcji. Tymczasem zboże stało się głównym polem bitwy Unia Europejska, Ukraina i jego wierny towarzysz, Polska. Spór nasilił się ponownie teraz, gdy kraje bałtyckie stoją przed niektórymi z bardziej palących problemów Wybory parlamentarne Rozwiązane w ciągu miesiąca.

W ten sposób partia rządząca Oddawać moczMa ogromną bazę wsparcia Tereny rolnicze, stara się wzmocnić swój głos i ogłosiła przedłużenie zakazu importu ukraińskiego zboża. „To dla nas pytanie zasadnicze. Interesy polskiej wsi są dla nas najważniejsze” – stwierdził polski dyrektor w notatce prasowej, którą dodał premier. Mateusz MorawieckiZwracając się do „całej polskiej wsi” obiecuje, że „z pewnością będziemy bronić interesów polskiego chłopstwa”.

Ta wiadomość nie została dobrze przyjęta KijówGroził eskalacją sprawy Światowa Organizacja Handlu (WTO). Premier Ukrainy Denise SchmigelWTO przeniosło się do sieci społecznościowych.

Schmigel dodał to Ukraina „Nie ma zamiaru krzywdzić polskich rolników” i „bardzo podziwia Polaków i ich rodziny”. Jednak ostrzegł Warszawa „Naruszenie prawa handlowego dla interesów politycznych populistów przed wyborami” Polska. Silny sojusz pomiędzy Kijów I Warszawa zaczyna się chwiać. Ukraińskie zboże eksplodowało w polskiej kampanii wyborczej i nadal będzie o nim głośno.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *