Ulice Warszawy – La Verdad Juarez

Dbam o ich kampanię, reklamę i projekt redakcyjny. W polskim projektowaniu graficznym jest tyle samo rzeczy godnych podziwu, co jego niedoceniania. Polska to kraj najwyższej klasy pod względem redakcyjnym i projektowym kampanii, jej neonowe reklamy są po prostu spektakularne, jej książki są takie same, niesamowite wydania. Na estetykę Warszawy widać silne wpływy sowieckie

Autor: Évolet Aceves
X: @EvoletAceves

Mieszkałam w Warszawie, stolicy Polski, w 2016 roku. Od tego czasu nie wróciłam, aż Uniwersytet Warszawski, gdzie przyjechałam studiować psychologię, zaprosił mnie na rozmowę, czyli Wykład gościaaby porozmawiać o mojej powieści ze studentami studiów magisterskich i doktoranckich.

Od tego czasu minęło osiem lat, a miasto wita mnie tak samo, jak ostatnim razem, majestatycznymi opadami śniegu i zimnym, dźwięcznym wiatrem.

Piszę teraz z 30. piętra, najwyższego piętra hotelu zlokalizowanego naprzeciwko jednego z najbardziej kultowych budynków w Polsce. Kultura Palak i Naugi (Pałac Nauki i Kultury), rodzaj „daru” narzuconego przez Stalina, narzuconego przez Związek Radziecki ówczesnej PRL, w latach 30. i 40. XX wieku, po okupacji.

Budowa tego budynku trwała od 1952 do 1955 roku, kiedy to ukończono budowę wieży. Do lat 60. XX wieku był to jeden z ośmiu najwyższych drapaczy chmur na świecie. Dziś wynosi 237 m. wysoki. Jest to majestatyczna budowla, w której architekturze wyraźnie widać wpływy sowieckie, jednakże architekt tego drapacza chmur, Lew Rudniew, po zwiedzaniu kraju zapragnął dodać typowe detale polskiej architektury. Na szczycie tego ogromnego budynku znajduje się punkt widokowy, z którego można zobaczyć resztę miasta – przy tej okazji wszedłem na górę – i skąd miało miejsce osiem samobójstw: pierwszy Francuz i pozostałych siedmiu Polaków. Podczas wznoszenia tego najwyższego budynku zginęło 16 robotników, chociaż mogło być ich więcej.

W 1967 roku zespół Rolling Stones dał koncert w budynku, który oprócz tego, że jest centrum widokowym, mieści także wielosalowe kino, teatr, dwa muzea, biura, bar, restaurację, a także rzeźby. Wokół niego: astronom Kopernik – którego pierwotne imię w języku polskim brzmiało Migoj Kopernik – i poeta Adam Mickiewicz.

wychodzę Kultura Palak i Naugi, śnieg ciągle pada, a ja kocham śnieg, bez względu na to, jak jest zimno. Wybieram spacer w kierunku centrum Warszawy, które jest daleko od tej części miasta, a jednak jakoś pozostaje takie samo i chcę zobaczyć, co się zmieniło. Zauważam, że całodobowy kebab, do którego chodzę po imprezie ze znajomymi, jest już zasłonięty drewnianymi deskami i mimo reklamy sprzed ośmiu lat wydaje się, że został już dawno zamknięty. , być może w wyniku infekcji.

Dramat dawania miastu śniegu jest interesujący, ale sposób, w jaki ludzie się ubierają, to jedna z rzeczy, która zawsze mnie fascynuje w Warszawie. Choć nie jest to stereotyp mody takich miast jak Warszawa, Rzym, Paryż, Londyn, Berlin czy Nowy Jork, istnieje niewysłowiona, organiczna magia. Ludzie wnoszą tego ducha na ulice Warszawy swoimi zimowymi ubraniami. Brakowało mi scen z kobietami w norek, futrzanych rękawiczkach i szpilkach w tramwaju.

Pamiętam wygląd wielu starszych osób, wygląd, który widziałem tylko u starszych ludzi w Polsce, i doszedłem do wniosku, że może to być wygląd kogoś, kto jakiś czas temu doświadczył Polski. Świat podczas II wojny światowej, być może jako dziecko lub dziecko, lub masz krewnych, którzy żyli wiele pokoleń temu. Ale te rysy twarzy są częścią polskiej budowy ciała, śnieżnobiała skóra z krótkimi łuskami, jasne oczy, blond lub bardzo czarne lub brązowe włosy, czasem rude i nadal opadające.

Kobiety lubią nosić futra i czapki, futro, sztuczne lub prawdziwe. Płaszcz jest czasem długi, czasem krótki. Tylko w Warszawie widziałem wiele kobiet w futrach i na wysokich obcasach spacerujących po mieście po zaśnieżonym terenie, między centymetrowymi lodem lub po płaskim, śliskim podłożu, co wydawało się niebezpieczne. Ale oczywiście nie ma wśród nich, jak podkreślam, ludzi w każdym wieku, od nastolatków po dorosłych i starsze kobiety. Jego pielęgnacja osobista charakteryzuje się pewnym rodzajem troski. Gdziekolwiek się obrócę, widzę, że jestem z magazynu o modzie i bardzo mi się to podoba. Naturalnie, aparat noszę zawsze przy sobie, chroniąc go przed śniegiem i zimnem, ale o ile to możliwe, zakrywając ramię.

Byłem świadkiem upadku kobiety przechodzącej przez ulicę w tenisówkach, złapanej w pułapkę jeszcze bardziej zdradliwej, zamarzniętej podłogi.

W Europie bardzo często można spotkać osoby starsze i Polska nie jest tu wyjątkiem. W ruchliwy sposób Centralny I Centrumpod Kultura Palak i Naugi, znajdują się podziemne hale, w których mieszczą się sklepy z papierosami, czasopismami, fast foodem. Z jakiegoś powodu tęsknię za spacerowaniem po tych fajnych korytarzach i kupowaniem tam papierosów.

Niedawno spotkałem 90-letniego mężczyznę spacerującego krętym korytarzem pomiędzy torami metra a ziemią, przez który przechodzą samochody, piesi, tramwaje, rowery i autobusy. Pod ścianą, wolnym krokiem, pomyślałem, że może próbuje rozpocząć swój biznes – biznes, czyli futrzany – gdy zobaczyłem tę scenę, z pomocą przyszła mu czterdziestoletnia kobieta. , nie rozumiałam, co mu powiedziała, ale zapytałam, czy może im w jakiś sposób pomóc, a ona podziękowała mi, mówiąc, że nie ma potrzeby, żeby mężczyzna wchodził po schodach.

W drodze do centrum odżywam utracone już wspomnienia. Warszawa robi wrażenie wizualnie, jej architektura jest eklektyczna, radziecka, barokowa, neoklasyczna, rokokowa, gotycka, średniowieczna. Dbam o ich kampanię, reklamę i projekt redakcyjny. W polskim projektowaniu graficznym jest tyle samo rzeczy godnych podziwu, co jego niedoceniania. Polska to kraj najwyższej klasy pod względem redakcyjnym i projektowym kampanii, jej neonowe reklamy są po prostu spektakularne, jej książki są takie same, niesamowite wydania. Na estetykę Warszawy istnieje silny wpływ sowiecki, estetykę, którą zapewne chciałoby się zachować, którą Polacy zachowują i dobrze sobie radzą, nie wiem, czy są tego świadomi. Poza tym jest tam dużo lokalnej produkcji, dużo lokalnych produktów, które się tam konsumuje i cieszę się, że Polska, mimo że należy do Unii Europejskiej, działa na swój sposób jako swego rodzaju niepodległy kraj . Warszawa nadal zachowuje swoją starożytność, choć oczywiście patrzę na nią obcym okiem. Polityka publiczna to inna historia.You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *