Umowa o eksporcie zboża między Ukrainą a Rosją pomoże zagwarantować dostawy do Aragonii

Wszystko, co przywraca normalność w dostawach zboża z Ukrainy, uważane za spichlerz Europy «Pozytywne dla Hiszpanii i Aragonii, Jose Maria Alcubierre, Sekretarz Generalny UAGA. „W konfrontacji z psychozą niedoborów, co ostatecznie nie miało miejsca, nastąpiło to na początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, a to spowodowało gwałtowny wzrost cen” – oznacza teraz ukraińską produkcję zboża. Pewna stabilność na rynkach. Oczywiście, zaznaczył, „o ile nie ma spekulacji, a pojawienie się tego zboża nie oznacza niższych cen, co zagrozi strukturze produkcji zboża w Aragonii”. „Tak jak powiedział UAGA, że nie może spekulować na żywności w przeszłości – z nieracjonalnymi podwyżkami cen – po raz kolejny wzywa nas, abyśmy nie spekulowali. Rząd i UE wprowadzają odpowiednie elementy rynku».

Z tym zgodził się Jose Manuel Roche, sekretarz generalny Związku Drobnych Rolników i Ranczerów (UPA). „dobroć” Porozumienie między obydwoma krajami ze względu na znaczenie ukraińskiej kukurydzy (z czego Hiszpania importuje 30%) oraz makuchu słonecznikowego (z czego 60% importuje). «Wpływ jest brutalny. Brakuje nam dostaw I przyszedł czas, kiedy sądzono, że nie będzie paszy dla zwierząt. Zostało to poprawione z otwarciem na argentyńską kukurydzę.

Przed wojną ziarno eksportowano z Ukrainy przez Odessę nad Morzem Czarnym, ale skoro Rosja kontrolowała teraz ten port, zakładano, że ziarno wywozi się korytarzem przez Polskę (przez Morze Bałtyckie). Zrób to dla Turcji i biorąc pod uwagę doskonałe stosunki Rosji z tym krajem, jest to zdecydowane Alejka z jedzeniem Tam otwiera się – skomentował Roche, reprezentujący organizacje rolnicze na posiedzeniu Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w Krakowie 19 lipca. „To jest korzystne” – powtórzył –Ukrainę opuszcza 25 lub 30 mln ton zboża zgromadzonego w poprzedniej kampanii. Nie mają już pojemności magazynowej, dzięki czemu docierają do krajów trzecich, co pozwala uniknąć zakłóceń na rynkach” – powiedział.

Nie spekuluj na cenach

Roche przypomniał, że roczna produkcja zbóż na Ukrainie 86 milionów ton, dystrybuowany w 42 milionach ton kukurydzy, 32 milionach ton pszenicy i 9 milionach ton nasion słonecznika. «30 na każde 100 ton kukurydzy, które trafia do Hiszpanii, pochodzi z Ukrainy Mimo konieczności otwarcia się na rynek argentyński, celem zawsze było odzyskanie rynku ukraińskiego – wyjaśnił w tym roku w szczególności prezes UPA. Szacuje się, że zbiory zbóż w Aragonii stracą ponad 30% z powodu majowej fali upałów. „Z nadejściem ukraińskich zbóż Chronimy towar podajnik W rozsądnych cenach, o ile kontrolowana jest spekulacjan”.

Fernando Luna, prezes Asaja Houska, pochwalił powrót do normalności, w tym reimport ukraińskiego zboża. Zboże brazylijskie, amerykańskie, argentyńskie i kanadyjskie wpłynęło przez port Tarragona, a zboża zakazane do uprawy w Europie nie były ograniczane.a”. Potrzeba czasu, aby stało się to rzeczywistością, choć ostrzegł: „Nie ma dni, zanim tego typu umowy wejdą w życie” – dodał.

Jorge Valero, prezydent Araca, docenił porozumienie między dwoma przeciwnymi krajami. Zapewnienie dostaw zboża i ograniczenie problemów paszowych dla stad bydła i żywność dla ludzi. Ostrzegł jednak: „Nie będziemy pewni zakresu umowy, dopóki nie zobaczymy zboża wychodzącego z ukraińskich statków”. Zobaczmy, jak rynek to zaakceptuje – powiedział, pokazując swoje pragnienie „Rynki nie wykorzystują wysokiej dostępności ziarna na rynku». Według Valero UE powinna zmienić swoją politykę i zamiast nadal promować porzucanie ziemi i niską produkcję, powinna ostatecznie wspierać uprawy, jeśli nie pochodzą one z zewnątrz, i wspierać suwerenność żywnościową.

„Po wojnie na Ukrainie wszystkie umowy już są Do gustu wszystkichZatrudnił José Víctora Noguesa z FACA (Aragonii Federacji Spółdzielni Rolniczych) w celu sformalizowania rynku.

Minister Rolnictwa, Joaquin OlonaUznała umowę za „korzystną dla wszystkich” i miała nadzieję, że będzie „skuteczna, zwłaszcza w zapobieganiu groźbie głodu wynikającego z niedoborów i wysokich cen zbóż w krajach słabiej rozwiniętych”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.