Uniwersytet Polski odróżnia edukację od Autonomicznego Uniwersytetu Quintana Roo – Diario Campeo 22

Uniwersytet Polski odróżnia edukację od Autonomicznego Uniwersytetu Quintana Roo – Diario Campeo 22

Projekt/Zmiana 22

Sethumal, 11 września.- Za zasługi dla badań geograficznych dr David Velázquez Torres otrzymał Medal Jersey Kondrackiego, wysokie wyróżnienie przyznawane przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego wybitnym specjalistom w tej nauce. Ceremonia odbyła się na kampusie Setumal Bahia Uniwersytetu Autonomicznego stanu Quintana Roo (Ugru).

Podczas tej samej uroczystości Rektor Ukru Natalia Fiorentini Casedo, Dziekan Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Wyróżnienie otrzymane z rąk Macieja Jetrusika jest wyrazem dwudziestu lat współpracy akademickiej obu uczelni. Angażuje się we wzmacnianie wymiany doświadczeń i wiedzy, poprzez udział zespołu akademickiego prowadzącego studia doktoranckie w zakresie geografii oraz geografii i geografii.

Podczas tego samego wydarzenia dr Vladimir Mejia Ayala, dyrektor studiów magisterskich z geografii na Uniwersytecie Edukacji i Technologii w Kolumbii, wręczył kolejne wyróżnienie dr Davidowi Velázquezowi. Geograficznie postępują równolegle i dzielą się doświadczeniami w szkoleniu wyspecjalizowanych zasobów ludzkich.

Absolwent, studia podyplomowe i lekarz medycyny w dziedzinie geografii na UNAM, dr. Velázquez Torres jest profesorem uniwersyteckim od 1972 r. w różnych instytucjach edukacyjnych, w tym na Uniwersytecie Autonomicznym Stanu Meksyk, Tecnológico de Monterrey (Campus-Toluca), UNAM i UAM-Iztapalapa.

Jako redaktor-założyciel od 1992 roku wniósł znaczący wkład we wzmocnienie Ugru, którego w latach 1994-1997 był także sekretarzem generalnym, a także odegrał zasadniczą rolę w utworzeniu i utrwaleniu doktoratu z geografii . 2005 i 2014.

Dr. Velázquez Torres poświęcił swoje życie rozwojowi geografii w Meksyku, a zwłaszcza na południowym wschodzie Meksyku, dlatego jego praca wywarła głębokie wrażenie na uczniach, nauczycielach i instytucjach.

Profesor na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, dr hab. Jerzy Makowski wyjaśnił powody przyznania nagrody dr Velázquez-Torresowi, gdyż było to już jego drugie wyróżnienie od 2002 roku. W Warszawie otrzymał od tej uczelni medal uniwersytecki w uznaniu 25 lat nieprzerwanej współpracy akademickiej.

Należy zaznaczyć, że medal został ustanowiony przez Uniwersytet Warszawski na cześć Jerzego Kondrackiego, polskiego geografa żyjącego w latach 1908-1998, popularyzatora regionalnych studiów z geografii fizycznej w Polsce, nauczyciela wielu pokoleń geologów w swoim kraju . Wywarł ogromne wrażenie na metodach badań naukowych w geografii.

[email protected]

JFCP

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *