Urzędnicy ds. Zdrowia doradzają Bidenowi, aby na razie ograniczył plan dawek przypominających Covid-19

Urzędnicy ds. Zdrowia doradzają Bidenowi, aby na razie ograniczył plan dawek przypominających Covid-19

W tym tygodniu dwaj z najważniejszych regulatorów szczepionek Agencji ds. Żywności i Leków ogłosili, że opuszczą agencję jesienią tego roku. najwyraźniej częściowo Z powodu frustracji z powodu wspierającego planu zarządzania. Dr Marion Gruber, która prowadzi biuro szczepionek agencji, i jej zastępca, dr Philip Krause, powiedzieli Ludzie, że nie ma prawie wystarczających danych, aby uzasadnić dostarczanie dodatkowych dawek dla ogólnej populacji, które rozpoczęły się zaledwie kilka tygodni temu.

W przyszłości może być więcej tarcia. 17 września zewnętrzny panel doradczy amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) ma dokonać przeglądu oświadczeń firmy Pfizer na poparcie wstrzyknięć przypominających. Chociaż firma Pfizer zwróciła się do Agencji ds. Żywności i Leków o zatwierdzenie dawek przypominających dla osób w wieku 16 lat i starszych, agencja może zdecydować o ograniczeniu osób, które otrzymają dawkę przypominającą. CDC i jej zewnętrzny komitet doradczy również będą musiały wkroczyć.

Jeden z kluczowych członków komitetu doradczego FDA, dr Paul Offit, dyrektor Centrum Edukacji Szczepionkowej w Szpitalu Dziecięcym w Filadelfii, mówi, że dawki przypominające są przedwczesne. „Nie ma przekonującego powodu, aby otrzymać trzecią dawkę” – powiedział w wywiadzie w czwartek.

Powiedział, że administracja wydawała się oczekiwać, że Agencja ds. Żywności i Leków oraz Centrum Kontroli Chorób (CDC) przypieczętują wspierającą ją oś czasu. „Obejście i marginalizacja tych agencji sprawiła, że ​​weterani, których potrzebujesz w tej pandemii, opuścili Food and Drug Administration” – powiedział, nawiązując do odejścia dr Grubera i dr Krause.

Różne badania wykazały, że skuteczność szczepionek Pfizer-BioNTech i Moderna zmniejsza się z czasem w przypadku infekcji, ale wskazują one, że szczepionki nadal zapewniają silną ochronę przed ciężkimi chorobami i hospitalizacją.

Ale dr Vivek Murthy, chirurg ogólny, powiedział w czwartkowym wywiadzie, że niektóre badania wskazują na spadek ochrony przed ciężką chorobą w miarę upływu czasu. „Naszym zdaniem, gdybyśmy poczekali jeszcze kilka miesięcy, zobaczylibyśmy, jak załamie się ochrona przed hospitalizacją i śmiercią” – powiedział.

w Wywiad opublikowany w czwartek Na WebMD.com dr Woodcock powtórzył ten pogląd, mówiąc, że trend przełomowych infekcji skłonił urzędników służby zdrowia w pewnym momencie do przekonania, że ​​„będziemy widzieć hospitalizacje i poważniejsze choroby” wśród w pełni zaszczepionych osób. Kiedy to się stanie, powiedziała: „chcemy być gotowi” z planem wzmocnienia.

Niektórzy Amerykanie już otrzymują dawki przypominające przed zatwierdzeniem przez FDA: ponad milion Osoby w pełni zaszczepione otrzymały dodatkową dawkę od połowy sierpnia.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *