Urzędnicy ds. zdrowia na Hawajach identyfikują mieszkańca Oahu z możliwym drugim przypadkiem małpiej ospy

Urzędnicy ds. zdrowia na Hawajach identyfikują mieszkańca Oahu z możliwym drugim przypadkiem małpiej ospy

Dziś po południu Departament Zdrowia Hawajów ogłosił drugi „prawdopodobny przypadek” małpiej ospy, który został zidentyfikowany u jednego z mieszkańców Hawajów.

Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że osoba jest mieszkańcem Oahu i jest w bliskim kontakcie z Pierwszy możliwy przypadek innego mieszkańca Oahu który był hospitalizowany w Tripler Army Medical Center. Stanowi urzędnicy ds. zdrowia 3 czerwca zgłosili pierwszy możliwy przypadek osoby, która miała objawy zgodne z ospą małpią i niedawno udała się do obszaru z potwierdzonymi przypadkami.

Stanowy departament laboratoriów wykrył szczep wirusa ospy małpiej, badając próbki zmian skórnych od pierwszego mieszkańca.

Test potwierdzający oba stany jest w toku w amerykańskim Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Departament Zdrowia powiedział, że nie ma harmonogramu, kiedy to się stanie. Kontakty zostały zidentyfikowane i są monitorowane.

„Podczas gdy ryzyko dla większości Hawajczyków pozostaje niskie, zachęcamy osoby z objawami zgodnymi z małpią ospą, aby skontaktowały się z lekarzem” – powiedział zastępca epidemiologa stanowego dr Nathan Tan w komunikacie prasowym. „Nadal ściśle współpracujemy z dostawcami, agencjami federalnymi i społecznością, gdy odpowiadamy na te przypadki”.

Urzędnicy ds. zdrowia opisują ospę małp jako rzadką chorobę wywoływaną przez wirus ospy małp.

Infekcja zaczyna się objawami grypopodobnymi, takimi jak zmęczenie, gorączka, ból głowy, dreszcze, bóle mięśni i obrzęk węzłów chłonnych. Następnie rozwija się w wysypkę lub owrzodzenia, często na dłoniach, stopach, klatce piersiowej, twarzy lub narządach płciowych, dodali, że pacjenci zazwyczaj chorują w ciągu 21 dni od narażenia.

Urzędnicy powiedzieli, że dana osoba jest uważana za zaraźliwą od momentu pojawienia się objawów i powinna tak pozostać, dopóki zmiany nie zasklepią, łuski oddzielą się, a pod spodem utworzy się nowa warstwa zdrowej skóry.

Ospa małpy może się rozprzestrzeniać poprzez bliski i długotrwały kontakt z zarażoną osobą lub zwierzęciem, ale nie jest przenoszona drogą płciową. Obejmuje to bezpośredni kontakt z płynami ustrojowymi, szkodnikami lub przedmiotami używanymi przez osobę zarażoną małpią ospą, takimi jak pościel.

Ospa małp może być również przenoszona przez duże kropelki dróg oddechowych. Te kropelki na ogół nie mogą przemieszczać się dalej niż kilka stóp, więc według Departamentu Zdrowia wymagany jest długotrwały kontakt twarzą w twarz.

Według Światowej Organizacji Zdrowia małpi ospa występuje najczęściej w środkowej i zachodniej Afryce, gdzie znajdują się tropikalne lasy deszczowe i gdzie zwykle żyją zwierzęta, które mogą przenosić wirusa, ale liczba ta wzrasta na obszarach miejskich.

CDC obecnie śledzi wiele zgłoszonych przypadków małpiej ospy w wielu krajach, które zwykle nie zgłaszają małpiej ospy, w tym w Stanach Zjednoczonych. 15. Stanyw tym Waszyngton, Kalifornia, Utah, Arizona, Teksas, Nowy Jork i Floryda.

Urzędnicy służby zdrowia powiedzieli, że osoby wykazujące objawy zgodne z zakażeniem małpią ospą powinny natychmiast skontaktować się ze swoim lekarzem, który powinien natychmiast zgłaszać wszelkie podejrzane przypadki do stanowego departamentu zdrowia.

Zgodnie z komunikatem prasowym „dostawcy powinni zwracać uwagę na pacjentów z wysypką odpowiadającą ospie małpiej, zwłaszcza tych, którzy niedawno podróżowali do obszarów, w których odnotowano przypadki ospy małpiej i niezależnie od płci lub orientacji seksualnej”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.