Urzędnicy ds. Zdrowia twierdzą, że nastolatki i młodzi dorośli prowadzą rekordowe przypadki Covid w USA Wiadomości z USA

Jak widzisz Stany Zjednoczone Zapisuj numery Spośród codziennych przypadków koronawirusa spowodowanych przez wysoce zakaźny wariant Omicron, władze zdrowia publicznego w całym kraju powiedziały, że nastolatki i młodzi dorośli pomagają napędzać wzrost.

Wzrost Covid-19 wśród osób poniżej 50 roku życia zbiega się ze wzrostem przypadków wśród małych dzieci – i alarmującym wzrostem hospitalizacji dzieci.

Średnia siedmiodniowa hospitalizacja dzieci w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 58%, do 334, między 21 a 27 grudnia. Wzrost hospitalizacji we wszystkich grupach wiekowych wyniósł około 19%. Mniej niż 25% dzieci w USA zostało zaszczepionych, Reuters wzmiankowany.

W hrabstwie Los Angeles dorośli w wieku od 18 do 49 lat stanowili ponad 70% przypadków koronawirusa zarejestrowanych między 22 grudnia a 28 grudnia, Według Los Angeles Times. Najszybciej w tej grupie wiekowej rósł odsetek zachorowań na 100 000 osób.

Hrabstwo odnotowało ponad 27 000 nowych przypadków 31 grudnia, znacznie przewyższając średnią zimową 2021 wynoszącą 16 000 przypadków dziennie. Według gazety około 25% wszystkich testów na koronawirusa w hrabstwie Los Angeles jest pozytywnych.

Dane pokazują szczegółowo, że wskaźniki infekcji wśród osób w wieku od 18 do 29 lat są osiem razy wyższe niż miesiąc temu. Z dorosłymi w wieku 30 i 40 lat jest sześć razy więcej przypadków.

„Wiele osób w tej grupie wiekowej jest ważnymi członkami naszej siły roboczej… i są to również osoby, które z dużym prawdopodobieństwem spędzają wolny czas na świeżym powietrzu” – cytuje Barbarę Ferrer, dyrektor ds. zdrowia publicznego hrabstwa, w gazecie.

„Często ta grupa wiekowa nie odczuwa najgorszych konsekwencji zwiększonej transmisji” – kontynuował Ferrer. „Czasami sprawia to, że ludziom jeszcze trudniej jest zachować czujność w kwestii przestrzegania wszystkich środków bezpieczeństwa publicznego”.

Istnieją obawy, że amerykańska gospodarka i systemy opieki zdrowotnej może cierpieć Co więcej, w styczniu, nie z powodu ograniczeń, takich jak blokada, ale z powodu dużego rozprzestrzeniania się chorób, w tym stosunkowo łagodnych przypadków, dalsze niedobory kadrowe utrudniają handel i usługi publiczne.

Tymczasem wskaźnik zapadalności u dzieci w wieku od 5 do 11 lat podwoił się. W pobliskim hrabstwie Orange w Kalifornii dorośli w wieku od 18 do 44 lat prowadzą infekcję Covid, donosi Times.

Przypadki koronawirusa gwałtownie rosną wśród nastolatków i młodych dorosłych w południowej Nevadzie. Osoby w wieku od 18 do 24 lat odnotowały 44,7 przypadków na 100 000 na dzień 24 grudnia, co stanowi wzrost o 131% w porównaniu z poprzednim tygodniem, Las Vegas Review-Journal wzmiankowany.

Według raportu z 28 grudnia w hrabstwie Dallas w Teksasie liczba przypadków koronawirusa wzrosła o 76% w ciągu jednego tygodnia Poranne wiadomości z Dallas. Dorośli w wieku od 18 do 29 lat stanowią około 25% tych przypadków.

A w ostatnim tygodniu grudnia system szpitalny Michigan odnotował 21% wzrost przypadków koronawirusa wśród osób w wieku od 21 do 35 lat w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Szpitale w Michigan zgłosiły również, że w grudniu przyjmowały więcej pacjentów w młodszych grupach wiekowych, z których wielu nie jest zaszczepionych. Według ABC 12 News.

„To również nie jest przypadek i jest to grupa wiekowa, która wciąż nie jest zaszczepiona dużą liczbą szczepionek” – powiedział Bob Rainey, dyrektor operacyjny ds. opieki zdrowotnej i dyrektor operacyjny w Henry Ford. zdrowie System, powiedział ABC 12 News. „Zdecydowana większość pacjentów z Covid w naszych szpitalach nie jest szczepiona”.

Według jednego z raportów, szpitale dziecięce w rejonie Chicago odnotowały w tym tygodniu największy wzrost liczby przypadków koronawirusa i hospitalizacji. „Widzieliśmy nasze największe liczby od czasu rzeczywistego wybuchu pandemii” – powiedział Michael Cabello, wiceprezes Advocate Children’s Hospital. Powiedział NBC 5 Chicago.

„Widzimy w szpitalu dwa razy więcej dzieci, u których wynik testu na Covid był pozytywny, niż widzieliśmy podczas naszego złego szczytu we wrześniu” – powiedziała stacji Alison Bartlett, która bada choroby zakaźne u dzieci na Uniwersytecie w Chicago.

W Nowym Jorku najwyższy stanowy urzędnik ds. zdrowia ostrzeżony o „zdumiewającym wzroście” hospitalizacji z powodu Covid-19 dla dzieci.

„Ryzyko Covid-19 dla dzieci jest realne” – powiedziała dr Mary T. Bassett, pełniąca obowiązki stanowego komisarza ds. zdrowia. Od tygodnia 5 grudnia do tygodnia 24 grudnia nastąpił czterokrotny wzrost przyjęć dzieci do szpitali z Covid-19.

W miarę wzrostu liczby przypadków w młodszych grupach demograficznych urzędnicy przygotowują się na kolejny wzrost w zimie, chociaż może on być krótszy niż poprzednie wzrosty.

Naukowcy z Columbia University powiedzieli, że Stany Zjednoczone mogą osiągnąć swój szczyt do 9 stycznia, przy około 2,5 miliona przypadków tygodniowo. Jednak powiedzieli, że miara może wynieść nawet 5,4 miliona, podał New York Times.

Według danych, Stany Zjednoczone odnotowały 5 744 971 przypadków Covid-19 i 82 552 zgonów Dane Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, odkąd pandemia nawiedziła Stany Zjednoczone prawie dwa lata temu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.